Ющенко, Мороз, Кузьмін та Шарій стали героями пропагандистського фільму російського державного каналу

Російський державний канал RT показав фільм під назвою «Україна – вічне сьогодення», який в описі на ютьюб-каналі RT позиціонується  наступним чином: «Фільм «Україна – вічне сьогодення» — це розповідь про три десятиліття незалежності України, яку розповіли американському режисеру колишні українські чиновники». Про це повідомляє detector.media.

У фільмі взяли участь Віктор Ющенко, Валерій Пустовойтенко, Олександр Мороз, а також Ренат Кузьмін, Андрій Деркач, Віктор Суслов та Анатолій Шарій. Ренат Кузьмін розповідає в фільмі про «величезну схожість України та нацистської Німеччини», Шарій  — про «відсутність незалежності України»,  Деркач  — про «контроль над Україною структурами Сороса» і т.д.

Всі спікери спілкувалися з американкою  Сімоною Манджанте Пападопулос; вона  —  дружина Джорджа Пападопулоса, політичного консультанта в штабі Трампа, який був визнаний винним в тому, що брехав ФБР по зв’язки та контакти Трампа з представниками Росії.

Попри це, фільм «Україна – вічне сьогодення» не знімали американські режисери або навіть RT. Насправді цей фільм RT лише показало, а також додало на відео свій логотип. Створив фільм до зо-річчя незалежності України продакшн Global 3 Pictures, засновником якого є режисер та продюсер Ігор Лопатьонок. Цей фільм  — перший досвід роботи інтерв’юєркою у Сімони Манджанте Пападопулос, про що вона повідомила в твіттері.

Фільм просували за гроші в невеликих американських ЗМІ за допомогою типових однакових статей. В них повідомлялося, що «творці фільму розвінчали найбільш усталені міфи, які постійно використовувалися політичною елітою України для маніпулювання свідомістю виборців – у тому числі, про необґрунтовані плани членства в НАТО та ЄС, а також про необхідність продажу землі та інших питань».

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Режисер і продюсер фільму  — Ігор Лопатьонок. (Народився в Україні, у місті Марганець. Навчався і розпочинав кар’єру в Україні. Має подвійне громадянство – російське і американське – Ред.). Це вже четвертий фільм, до створення якого він причетний, і який просуває проросійські наративи. Першим був «Бойня на Майдане», потім «Україна у вогні» і «Нерозказана історія України». Він також був продюсером ще одного проєкту — «Інтерв’ю з Путіним» у чотирьох частинах. У всіх трьох останніх проєктах — про Україну — у якості продюсера та інтерв’юєра також брав участь Олівер Стоун.

На фільмом працювали й інші люди, які  були членами знімальних команд попередніх  пропагандистських фільмів Лопатьонка. У них також однакове візуальне оформлення.

Про людей, які працюють над скандальними фільмами про Україну, ви можете більше прочитати тут.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.