Юрію Андруховичу вручили премію імені Генріха Гейне

Ще у жовтні від імені німецького міста Дюссельдорф відомому українському поету, прозаїку і перекладачу, уродженцю Прикарпаття Юрію Андруховичу присудили премію імені Генріха Гейне 2022 року (Heirich Heine Preis).

Відповідно до обґрунтування рішення журі, Андрухович пише про становище особистості в історії Центральної Європи. Почуття іронії та гротеску характеризує його творчість у кращих традиціях Гейне. Він грає з літературними формами та перетинає межі між реальністю та фантазією. Юрій Андрухович є пристрасним захисником європейської ідеї та представляє ідентичність України як культурної нації. Він нагадує Європі, що в Україні насамперед захищають свободу та права людини, інформує ІФ ОДА.

Нагороду у розмірі 50 тис. євро Юрію Андруховичу вручили 13 грудня, на церемонії з нагоди 225-річчя Генріха Гейне.

«З усіх релігій цього сумнівного світу лише свобода є незаперечною і донині зберігає своє видатне значення на тлі невпинно поширюваного боягузтва, технологічного релятивізму та фальсифікації реальності», – заявив лауреат, отримавши премію.

«Разом із Юрієм Андруховичем Дюссельдорф вшановує одного з провідних письменників та інтелектуалів пострадянської України. Завдяки своїм багатогранним творам Юрій Андрухович знову й знову позиціонує себе як критичний спостерігач у соціально-політичному плані. Взірцеве прагнення до свободи, засноване на його переконанні в європейській ідеї та правах людини в Україні – особливо в ці часи – є важливішим, ніж будь-коли», – сказав обербургомістр Дюссельдорфа Штефан Келлер.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Додамо, премія імені Генріха Гейне міста Дюссельдорфа заснована 1972 року з нагоди 175-річчя від дня народження поета і присуджується особам, які своєю діяльністю в дусі Гейне наголошують на основних правах людини, сприяють соціальному та політичному прогресу.

blitz.if.ua