Юрчишин очолив Комітет ВР з питань свободи слова

Верховна Рада призначила Ярослава Юрчишина на посаду голови Комітету ВР з питань свободи слова.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За його словами, за таке рішення проголосували 247 народних депутатів.

Як підкреслив Железняк, у складі комітету відтепер четверо депутатів: голова – Юрчишин, заступник – Євгеній Брагар, секретар – Сергій Швець, а також Нестор Шуфрич.

Своєю чергою Ярослав Юрчишин запевняє, що на цій посаді відстоюватиме права медійників на доступ до інформації та назвав найбільш пріоритетні напрями у своїй роботі.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

“Більше свободи та менше перешкод у журналістській діяльності. Напади на журналістів, спроби затулити камери під час зйомок, погрози тощо вважаю категорично неприпустимими. У межах своєї компетенції я буду відстоювати права медійників на доступ до інформації”, – наголосив голова профільного комітету ВР.

“Журналісти в полоні. Окупанти беруть у полон людей, які не тримали в руках зброї. Пріоритет – докласти зусиль, аби звільнити наших медійників з російського полону”, – підкреслив він.

Також серед пріоритетів він назвав перешкоджання фейкам. “Ви не раз чули про поширення неправдивої інформації від анонімних телеграм-каналів. СБУ вже викривала цілі мережі, що працювали на ворожі спецслужби. Моя особиста порада: довіряйте тільки офіційним джерелам комунікації та ЗМІ з хорошою репутацією, яку вони вибудовували роками”, – зауважив Юрчишин.

Він також повідомив, що з Міністерством освіти планує “пропрацювати питання курсу меідаграмотності. Бо критичне мислення найкращий захисник від фейків та роспропаганди”.

Крім того, Юрчишин застеріг “всіх недоброчесних діячів: залишаю Комітет з питань антикорупційної політики лише офіційно. Фактично ж продовжу підтримувати незалежність наших антикорупційних органів та буду допомагати тим, хто бореться з головним внутрішнім ворогом”.

Він додав, що “працювати в комітеті, який настільки втратив довіру — це виклик, але зараз саме той час, коли потрібно брати на себе відповідальність”.

За словами голови комітету, “незалежні медіа відіграють ключову роль у демократичній країні під час війни. Свобода слова є непорушною цінністю українців та однією з головних вимог на вступ до Європейського Союзу”.

Як повідомляв Укрінформ, за матеріалами СБУ народному депутату Шуфричу, який донедавна очолював Комітет ВР з питань свободи, повідомили про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Санкція статті передбачає до 15 років тюрми.

Як свідчать матеріали розслідування, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимира Сівковича, агента російської ФСБ, завданням якого була координація російської агентури в Україні.

10 листопада Печерський райсуд столиці продовжив запобіжний захід Шуфричу у вигляді тримання під вартою по 15 грудня.