Юлія «Тайра» Паєвська пише книгу про війну і полон

Українська парамедикиня, волонтерка, пані командир підрозділу «Янголи Тайри» Юлія Паєвська планує випустити книгу з власними свідченнями про велику війну та про своє перебування в російському полоні. Про це вона розповіла в інтерв’ю інформагенству «Укрінформ».

«Це біографічна книга з художніми екскурсами. В основному спогади про війну, трішки буде про полон — те, що можна зараз озвучити, трішки моїх роздумів про те, що відбувається… Але зовсім небагато, бо не хочу нікого грузити своїми думками», — сказала Юлія Паєвська.

До книги увійдуть її дописи з фейсбуку, а також додаткові тексти, над якими працює очевидиця воєнних дій росіян. «Робота цікава, але мені трохи важко через те, що я не маю досвіду», — додала авторка.

Нагадаємо, до російського полону Тайра потрапила в середині березня під час гуманітарної поїздки до Маріуполя. Російські пропагандисти пов’язували її з батальйоном «Азов», хоча це не відповідає дійсності. Волонтерці за сфабрикованою статтею росіян «присудили» смертну кару.

Звільнили Тайру за обміном після трьох місяців неволі. Це вібулося 17 червня. При цьому російські та сепаратистські канали просували думку, що медикиню обміняли на впливового родича Рамзана Кадирова, який узагалі не брав участі у бойових діях. Детальніше про це читайте в огляді Олександра Круміна.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

На початку грудня Юлія Паєвська отримала премію Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів». Присвятила її волонтерка дитячому письменнику Володимиру Вакуленку, якого вбили російські окупанти.

На фото: Тайра перед поїздкою до Маріуполя у березні. Знімок волонтерки було опубліковано у матеріалі Current Time.

detector.media