Історик Тімоті Снайдер стверджує, що Путін діє як Сталін: систематичний голод — частина плану війни з Європою

712

Стратегія Путіна, яка стоїть за блокадою зернових в Україні, схоже, має відразу кілька цілей, каже історик та експерт з питань Східної Європи. Він також посилається на Сталіна, котрий уже намагався змінити світ за допомогою українського зерна.

Американський історик Тімоті Снайдер нещодавно прокоментував наміри Росії в серії своїх повідомлень у Твіттері: «Володимир Путін готується вморити голодом більшу частину світу, що розвивається, щоб вийти на наступний етап своєї війни в Європі».

Снайдер побоюється, що якщо російська військово-морська блокада продовжиться, то в Україні згниють десятки мільйонів тонн зерна, а мільйони людей в Азії та Африці голодуватимуть.

«Ідея про те, що контроль над українським зерном може змінити світ, не нова», — нагадав професор Єльського університету, посилаючись, зокрема, на комуністичного диктатора Сталіна. «Насправді колективне сільське господарство вбило близько чотирьох мільйонів українців». Але ж росіянам кажуть, що сталінський голод був випадковістю, а українці були нацистами.

Снайдер вважає, що він може розрізнити три рівні щодо Путіна: «По-перше, це частина більш масштабної спроби зруйнувати українську державу шляхом блокування її експорту». Крім того, він хоче «залучити біженців із Північної Африки та Близького Сходу» — із районів, які зазвичай забезпечує Україна. Мета: «нестабільність у ЄС». І нарешті Путіну потрібна «реальна масова смерть» під час глобального голоду як необхідне тло для його пропаганди.

Коли почнуться продовольчі бунти та пошириться голод, російська пропаганда звинувачуватиме Україну та вимагатиме визнання територіальних завоювань Росії в Україні та скасування всіх санкцій», — каже Тімоті Снайдер.

За словами Снайдера, Росія планує «морити голодом азійців та африканців, щоб виграти свою війну в Європі». Історик назвав це «новим етапом колоніалізму». Це також останній розділ у політиці голоду.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!