Ірена Яніцька стала лауреаткою поетичної премії імені Галини Плюти-Гук за 2023 рік

Цьогоріч на поетичну премію імені Галини Плюти-Гук надійшли твори з різних куточків України.

Журі дійшло згоди, що лауреаткою поетичної премії імені Галини Плюти-Гук за 2023 рік у номінації «Філософська поезія» стала Ірена Яніцька (м. Червоноград, Львівська обл.) за твір-містерію «Граничне дихання».

Члени журі:

Леся Олендій (Італія):

«Балансування на межі між кожним новим днем війни в поезії Ірени Яніцької вибухає у запитаннях: «Скільки?!». У словах «Кожному буде уламок цієї війни» –  відображена відповідальність кожного жителя планети за все, що відбувається в нашому спільному земному домі. У моменті Тут і Зараз обраним агресором полем битви в ньому стала Україна. Через розп’яття приходить спасіння. «Граничне дихання» Ірени Яніцької – як Душевне очищення на сповіді перед Всесвітом».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Світлана Лавочкіна (Німеччина):

«Нездриґненним каламарем поетка філігранно занотувала болючий диктант із самих уст України. Справжнім волевиявленням поета в умовах жахів війни є відмова від власного творчого мережива мирних часів. Митець стискає себе в одне суцільне немиготливе око – свічадо епохи боротьби з абсолютним злом. Тільки так – або тиша. Твір Ірени Яніцької несподівано нагадав мені «Синього птаха» Метерлінка. Хоча її Птах чорний. Але, попри жахи та горе, у драматичних монологах її героїв жевріє чисте небо та вільне море — найсвятіша октава сині».

Дмитро Чистяк (Україна):

«Поліфонічний твір  «Граничне дихання» Ірени Яніцької свідчить про перспективність творчого потенціалу авторки. У найкращих уривках межово-бурхливі, екзистенційні, а часом трансцендентні образи Війни крізь крик і трепет вигримляють сурмами, стоншуються до потойбічного шепотіння, радіаційного треносу  – і нейтралізуються гірко-ласкавим озиванням Мирної безлюдної землі».

Анна Багряна (Болгарія):

«Письмо Ірени Яніцької – чесне і справжнє, глибоке й потужне за змістом, в якому, як у свічаді, чітко відбилася наша непроста і трагічна сучасність. Бажаю поетці подальших літературних перемог».

Журі щиро вітає Ірену Яніцьку з перемогою і зичить їй нових творчих летів!

Я щиро вдячний членам журі за увагу до цього конкурсу, а також «Українській літературній газеті» за інформаційну підтримку.

Голова журі В’ячеслав Гук

25 вересня, 2023 р., Київ

Нагадаємо, лауреатами цієї премії вже стали – Наталія Бельченко (Київ), Роксолана Жаркова (Львів) і Надія Гармазій (Кропивницький).

nspu.com.ua