Інститут масової інформації назвав п’ять українських медіа з найвищим рівнем дотримання стандартів

939

Інститут масової інформації оприлюднив звіт із моніторингу дотримання професійних стандартів в онлайн-медіа у 2021 році.

Результати моніторингу оприлюднені на сайті ІМІ.

Так, найвищий рівень дотримання стандартів у першому кварталі 2021 року (понад 96% матеріалів, написаних без порушень професійних стандартів) показали сайти “Суспільне”, “Дзеркало тижня”, “Українська правда”, “Букви” та “Укрінформ“.

Водночас зазначається, що найгірші показники з дотримання професійних стандартів стабільно демонструє сайт “Політека”, на якому лише 18% матеріалів не містили грубих порушень базових стандартів професійної журналістики (і всі вони були репостами з інших медіа).

Дослідження показало, що дотримання професійних стандартів у першому кварталі 2021 року в сукупності погіршилося на 3,5%, якщо порівняти з останнім кварталом 2020-го. Найбільше падіння (на 2%) зафіксовано щодо стандарту відділення фактів від коментарів.

Дотримання стандарту балансу думок і точок зору практично не змінилося порівняно з попереднім періодом моніторингу, падіння становило 0,5%.

Не зафіксовано порушень цього стандарту на сайтах “Суспільне” та “Дзеркало тижня”.

Найбільше незбалансованих новин виявилося на сайтах “Політека” та “Сегодня”.

Щодо дотримання стандарту достовірності, то його рівень знизився на 1% порівняно з попереднім періодом моніторингу. Не порушували стандарт достовірності сайти “Новое время”, “24 канал”, “РБК-Україна”, “Цензор”, “Українська правда”, “Букви”, “Укрінформ”.

Найнижчий рівень дотримання стандарту достовірності зафіксовано на сайтах “Політека” та “Страна”.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!