Інститут Адама Міцкевича відкриває в Інтернеті доступ до скарбів польської культури

351

Зокрема, портал Culture.pl, функціонування якого забезпечує інститут, пропонує спеціальне видання «#KulturaZdalnie». Про це повідомляє polskieradio.pl.

У зв’язки із загальним карантином Інститут Адама Міцкевича разом з іншими музеями та культурними установами відкриває в Інтернеті доступ до скарбів польської культури. Зокрема, портал Culture.pl, функціонування якого забезпечує інститут, пропонує спеціальне видання «#KulturaZdalnie». У ньому можна знайти інформацію про ті скарби польської культури, до яких останнім часом був відкритий безкоштовний доступ через інтернет.

Як розповідає речниця ІАМ Катажина Мітровіч, матеріали, до яких відкрито доступ, відображають те, що в польській культурі найцікавіше:

«Тимчасове призупинення діяльності культурних установ, скасовані спектаклі або візити до музеїв не означають позбавлення можливості спілкуватися з польською культурою. Навпаки, це дає можливість щось тут надолужити. Редакція порталу Culture.pl підготувала огляд того, що є найціннішим, а заразом не дуже відомим у скарбниці польської культури».

Спеціальне видання порталу Culture.pl «#KulturaZdalnie» представляє, зокрема, доступні он-лайн театральні спектаклі, концерти, архіви Конкурсу ім. Шопена, а також віртуальні екскурсії стежками краківського і ґдинського модернізму або ж Шляхом Орлиних гнізд. На порталі доступна також колекція самого Інституту Адама Міцкевича, зокрема серія репортажів «Krajobrazy» (укр. «Краєвиди» – ред.) Бартоша Панка і Джона Бічема, цикл «Przerwane historie» (укр. «Перервані історії» – ред.), присвячений долям польських митців у вересні 1939 року, а також «Śladami Polaków» (укр. «Слідами поляків» – ред.), що розповідає про досягнення польської творчої еміграції.

Подробиці та всі матеріали доступні на сайті www.culture.pl.