Інфраструктура УПЦ (МП) була активно задіяна до підготовки агресії рф – Євстратій (Зоря)

Митрополит Православної церкви України, речник ПЦУ Євстратій (Зоря) у програмі “Час: Online” на “5 каналі” з ведучою Марією Скібінською обговорили висновки британських та американських аналітиків, які говорять, що росія використовує релігію як зброю проти України, викорінюючи “небажані” релігійні організації та прославляючи московський патріархат.

“Ця керівна структура (московська патріархія – ред.) була створена за розпорядженням Сталіна в 1943 р. Від початку вона була цілковито інфільтрована агентами держбезпеки. Вона була цілковито контрольована ззовні, з боку держапарату. І хоча радянський союз зруйновано, в росії ця система взаємодії й контролю нікуди не зникла. Навпаки: за часів путінської тиранії вона ще більше утвердилася. Тому зараз московська патріархія і її очільник кіріл гундяєв – це не є щось подібне до інших релігійних центрів чи організацій. Це урядова агенція кремля з релігійних справ, ідеологічної обробки населення і контролю за релігійною активністю”, – констатував владика.

“Інфраструктура московського патріархату була активно задіяна до підготовки агресії”, – додав він.

Також митрополит Євстратій згадав той факт, що в очільника УПЦ мп Онуфрія було виявлено російський паспорт.

“Очільник церкви, яка називає себе українською, залишається громадянином російської федерації. Хоча каже, що він себе таким не вважає. Але не вважати – це одне, а мати документи й зобов’язання – це дещо інше.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

“Справи свідчать: в усіх інтерв’ю, заявах (Онуфрія – ред.) постійно звучало, що нам потрібно знайти порозуміння з донецькими сепаратистами, як він їх називав, “повстанча армія”, що це “громадянська війна”, що росія до цього по суті непричетна… І постійно впроваджувалася думка, що Україна повинна знайти згоду з росією на російських умовах. І тому велика була роль інфраструктури московського патріархату в підготовці цієї агресії. І зараз ми бачимо, як вони себе проявляють, зокрема на окупованих територіях, займаючись колаборацією з ворогом – а коли ці території звільняються, вони тікають”, – сказав речник ПЦУ.

5.ua