Ілон Маск попереджає: «Штучний інетлект може знищити нашу цивілізацію»

Минулого тижня Ілон Маск дав інтерв’ю телеканалу Fox News. Серед іншого, мільярдер прокоментував популяризацію досліджень ШІ (штучного інтелекту), зазначивши високу небезпеку безконтрольного розвитку цієї технології.

«Це може бути куди небезпечніше, ніж помилки в проєктуванні літака (кивок у бік Boeing) або під час обслуговування виробництва. Яким би малим не здавався цей ризик, він нетривіальний і таїть у собі потенціал до руйнування нашої цивілізації» — каже Маск в інтерв’ю.

Уривок швидко став популярним у Twitter. Зрештою його прокоментував безпосередньо сам Ілон Маск, зазначивши таке:

«Той, хто вважає, що ця ймовірність дорівнює 0 — ідіот».

Зазначимо, схожу тезу висловлював і CEO Binance Чанпен Чжао. Раніше він заявив, що подальший розвиток сфери ШІ потребує жорсткого контролю, інакше людство ризикує стати «непотрібним».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Що ж стосується Маска, він не вперше декларує подібну заяву. Глава Twitter раніше підписав відкритий лист із закликом призупинити розробку нових версій ПЗ на базі ШІ терміном на півроку. Але тут є нюанс. Схоже, що сам Маск не проти «відкусити шматок пирога». У цій статті, наприклад, ми згадували про те, що Twitter придбала величезну партію графічних процесорів, судячи з усього, для ведення власних розробок у цьому напрямку.

incrypted.com