Ігор Павлюк у Львові презентував книгу віршів «Артанія», відзначену швейцарською престижною літературною премією

7 жовтня у Львові відбулася презентація книги відомого українського письменника Ігоря Павлюка «Arthania: selected poems», за яку автор став лауреатом літературної премії у Швейцарії. Про це повідомляє leopolis.news.

Книга вийшла друком 2020 року американським видавництвом «Dorrance Publishing Company», яке й подало пана Ігоря на конкурс, та є результатом праці представників із шести країн: України, Китаю, Британії, Фінляндії, Америки та Канади.

Перш ніж доторкнутися до світу поезії – знайомимося із передмовою до книги, її написав лауреат Нобелівської премії з літератури Мо Янь. Книга в перекладі англійською Юрія Лазірка. Він також відбирав вірші, адже першочергово отримав від автора близько 3 тис. поезій. Кінцеве редагування зробили британська перекладачка Хіларі Ширз та Ганна Косів.

«Arthania — древня назва України», – пояснює автор. У слові віднаходимо також корінь «art» (мистецтво), що робить назву двозначною.  Вірші написані в різні роки, і передусім вони «про любов до Батьківщини, жінки та зорі».

Премія не передбачає фінансової винагороди, проте підвищує статус письменника, розширює перспективи для реалізації українського поета: передусім дає можливість видавати книги в Європі. За словами Ігоря Павлюка, уже надійшло кілька цікавих пропозицій книговидання.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Це вже друга міжнародна премія в галузі літератури пана Ігоря. Першу автор отримав шість років тому від англійського ПЕН-клубу, членство у якому, як зазначив поет під час презентації, «дає доступ до цікавої, ексклюзивної інформації у світі».

Зазначимо, Міжнародну літературну премію у Швейцарії заснували тільки цього року. Створена вона для об’єднання людей з усього світу, обміну емоціями та вдосконалення мовної культури. Номінантів на премію оцінюють визначні швейцарські критики.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.