Яніна Соколова: Загальнонаціональний телемарафон став політизованим. Там діє фрагментарна цензура

Загальнонаціональний марафон «Єдині новини» у його нинішньому вигляді є причиною для критики діючої влади. Про це сказала телеведуча Яніна Соколова в інтерв’ю головній редакторці видання «Українська правда» Севгіль Мусаєвій.

Відеозапис розмови опубліковано на сайті УП третього липня«Мінус теперішньої влади – те, в що вони перетворили марафон. Перші півтора місяці я схвалювала цей проєкт, і долучалася до прямого ефіру», – каже телеведуча.

На прохання Севгіль Мусаєвої уточнити, що саме їй не подобається, Яніна Соколова вказала на недоліки формату, політизованість і фрагментарну цензуру у відборі контенту для телемарафону.

«Це інформаційна структура, яка стала зараз дуже політизованою. І я вже писала щодо цього Кирилу Тимошенку, заступнику голови офісу президента». Приводом для звернення телеведучої стали ознаки дисбалансу в ефірі загальнонаціонально проекту: «Увімкнувши телевізор, я побачила, що сидять двоє експертів і двоє ведучих та обговорюють Черчіля-Зеленського. Один з двох експертів представник партії «Слуга народу», інший – голова однієї з ОДА… Вони кажуть «…завдяки йому; … він єдиний». Після цього був Медведчук, який мусолився два дні з перервою 15 хвилин. Експерти коментували, що Медведчук скаже про Порошенка. І це все під час війни».

Також Яніна Соколова вважає, що сам формат марафону міг би бути цікавішим для телеаудиторії: «Масування політично політичної історії [теми. – ДМ] , мало військової хроніки, мало сторітелінгу – українські журналісти працюють фіксерами, допомагаючи готувати такі історії для іноземних ЗМІ, які цікавляться тим, як люди пережили війну. Мені хочеться, щоб українські глядачі бачили такі історії на ТБ, щоб там було менше політики, менше соціальних роликів з президентом, а більше історій конкретних людей. І правди». Зауваження щодо правди, телеведуча пояснила так: «В правді про війну історії наших перемог мають чергуватися з історіями наших втрат. Зараз, в останній тиждень, цьому приділяється більше уваги. А загалом марафон вже перетворився на канал “Кварталу”».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Крім того, Соколова вважає, що на марафоні замало представлені проєкти «незаангажованих журналістів»: «Мені незрозуміло, чому я або Віталій Портніков, або інші незаангажовані колеги, не є на Марафоні? Ми на проєктах, які опосередковано наближені до Порошенка чи Княжицького. Але ми не є в команді Петра Олексійовича. І мені не зрозуміло чому не дати слоту марафоні – дві години для журналістів, або 15-хвилинні слоти в новинах марафону. Чому це не робиться? Причина одна, політична».

За її словами, Соколова вже зверталася з такими пропозиціями до Кирила Тимошенка в індивідуальному порядку. «Але ні представники каналу, ні марафону не змогли знайти точки дотику, щоб канали повернулися хоча б у якомусь слоті. Інші телеканали проти такої співпраці, бо в них вже налагоджена робота», – розповіла журналістка.

«Я не бачу в Марафоні певну кількість продуктів, які, як мені хотілося б, могла б побачила широка аудиторія. Дуже просто. Чому їх там немає, це питання до Кирила і до Олександра Ткаченка, який напряму пов’язаний із цим марафоном. І всі ці люди є людьми діючої влади».

Відповідаючи на питання «Чи можна назвати це цензурою?», Яніна Соколова сказала: «Так, це фрагментарна цензура. Нехай цензура під час війни, але це цензура. Немає причин об’єктивних, окрім конфлікту стосунків і думок про майбутні вибори між мною як журналістом, моїми продуктами і продуктами, які виходили на цих телеканалах… Зробіть вибір».

Севгіль Мусаєва, своєю чергою, під час інтерв’ю погодилася, що загальнонаціональний марафон втрачає свою популярність: «Насправді, українці це відчувають, і у марафону дуже низький рівень довіри, по-перше. По-друге, все більше людей дивляться YouTube. Це також вирок для марафону, і, напевне, владі варто задуматися про це».

detector.media