Яке випадкове співпадіння! Призначення Шкарлета міністром освіти співпало з призупиненням розгляду справ про плагіат

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти прийняло рішення призупинити розгляд скарг, заяв і повідомлень про порушення академічної доброчесності.

Як інформує osvita.ua, про це йдеться у повідомленні Національного агентства, що оприлюднено у Facebook.

Причиною ухвалення такого рішення в агентстві називають скасування судами рішень про наявність академічного плагіату в роботах на вимогу фігурантів розглянутих справ.

Зокрема, у НАЗЯВО зазначають, що закон «Про вищу освіту» покладає на Національне агентство обов’язок реагувати на виявлення академічного плагіату шляхом скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня.

Але при цьому законом зазначається, що здійснювати зазначені напрямки діяльності Національне агентство і його Комітет з питань етики мають у порядку, визначеному Комітетом Міністрів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У Нацагентстві наголошують, що проєкт такого Порядку скасування рішення спецрад був розроблений Національним агентством, пройшов громадське обговорення та був спрямований до Міністерства освіти і науки. Однак понад півтора року цей документ не виноситься на затвердження КМУ.

«У свою чергу, майже всі фігуранти розглянутих справ, у роботах яких наявність академічного плагіату було підтверджено, звернулися до суду з вимогою скасувати рішення Комітету з питань етики і навіть заборонити розглядати подібні питання щодо них у майбутньому. Суд при цьому не надає оцінку доказам, що свідчать про порушення академічної доброчесності, а використовує формальний підхід: оскільки справи ніби розглядаються за відсутності затвердженого Порядку, відповідні рішення Комітету з питань етики ним скасовуються. Наші аргументи стосовно того, що рішення Комітету з питань етики не є остаточними, що фактично що мова йде про формування порядку денного для пізнішого розгляду цих питань Національним агентством, судом до уваги не беруться», – повідомляють у НАЗЯВО.

Також в агентстві наголошують, що у кожній новій такій справі НАЗЯВО пізніше звертається до апеляційного суду з вимогою прийняти справедливе рішення і не забороняти Комітету з питань етики робити те, що від нього вимагається законом.

«Але кількість судових справ зростає, що вимагає все більше часу і ресурсів. Саме із цієї причини Національне агентство прийняло рішення призупинити розгляд справ про порушення академічної доброчесності Комітетом з питань етики до встановлення об’єктивної істини у судах, або до прийняття необхідної нормативної бази», – йдеться у повідомленні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.