“Як закінчуються диктатори”. Французький журнал Le Point помістив Путіна на обкладинку зі Сталіним, Гітлером, Каддафі й Мао Цзедуном

Французький тижневик Le Point помістив президента Росії Володимира Путіна на обкладинку разом із радянським лідером Йосипом Сталіним, лідером нацистської Німеччини Адольфом Гітлером, лівійським диктатором Муаммаром Каддафі й першим главою КНР Мао Цзедуном.
Обкладинку видання опублікувало у Twitter 14 грудня.

“Самопроголошені боги, вони хотіли змусити людей повірити у свою непереможність. Їх падіння демонструє їхню слабкість. Це десакралізує їхню силу, але надовго залишає травматичний відбиток зла”, – ідеться в описі номера.

У статті номера “Як закінчуються диктатори” їх асоціюють із тиранією. Автор колонки зазначив, що “сила” диктатора зумовлена кількома “захисними стінами, палацами, культом особи, незмінною лояльністю, ефективною поліцією й системою порядків”, але падіння всього цього оголює його “приховану слабкість і первинне самозванство”. Кінець диктатора – це “істина, що вирвалася назовні”, оскільки диктатура “примушує всіх брехати”, ідеться у статті.

Автор зазначив, що в історії були приклади, коли диктаторам вдавалося “домовитися” й після зміни режиму “знайти притулок”. Але є надія, що міжнародне правосуддя, яке зараз перебуває в Гаазі, зможе в узаконений спосіб здійснити “народне зведення рахунків”, написано у статті.

Автор резюмував, навіть якщо кінець диктатора “райдужний”, його режим надовго залишає травматичний відбиток зла.
gordonua.com

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал