«Грошей немає, але ви тримайтеся». В РФ стрімко зросли ціни на все. Далі буде.

244

Пропонуємо передрук статті із російського опозиційного телеграм-каналу «Сталингулаг». У статті йдеться про стрімке зростання цін в РФ буквально на всі категорії товарів.

Все дорожчає. Щось — поки що незначно, а щось — у кілька разів. Ми на порозі тотальної пекельної кризи. Багато хто лише підійшли до краю прірви і обережно заглядають у неї шаленими очима, до інших уже дійшло — засинають із валеріаною.

На думку фінансових експертів, для виживання росіянам потрібно підняти зарплати та виплати більш ніж на 20%. Путін 16 березня доручив своїм придворним зайнятися питанням індексації пенсій, МРОТ, прожиткового мінімуму та оплати праці бюджетників.

Але жодних конкретних цифр. Очевидно, що подачки в 200-300 рублів для пенсіонерів не вистачить на цукор і ліки, що злетіли в ціні, від тиску, які після відвідування продуктових магазинів доведеться приймати. І імпортні підгузки, що подорожчали вдвічі, не окупляться додатком до допомоги на дитину на пару відсотків. На реальні зарплати рівень МРОТ взагалі не вплине, як завжди.

На що та як виросли ціни:

 1. Продовольчі товари. Подорожчали цукор місцями – у 2 рази, сіль місцями – у 2-3 рази!, рис на 20%, макарони на 30-40%, гречка на 40-60%. На якісь позиції ціни зросли на 10–15%.
 2. Ліки. Асортимент російських аптек переважно складається з імпортних товарів — там ціни зросли на 4-20%.
 3. Підгузки та дитяче харчування. Все подорожчало в середньому у 2-2,5 рази. До того ж істотно зросла ціна і у вітчизняних виробників.
 4. Іграшки – на 5-10%.
 5. Засоби особистої гігієни. Зокрема, товари дитячої гігієни від Procter&Gamble подорожчали на 47%, жіночої гігієни – на 33%, товари для краси та здоров’я – на 67%, засобів для догляду за волоссям – на 63%, засобів для догляду за порожниною рота – на 58% , засобів для гоління – на 65%.
 6. Побутова хімія. Вартість товарів для прання Procter&Gamble збільшилася на 30%, миючих засобів – на 26%, професійних засобів для прибирання – на 74%.
 7. Косметика – на 30-50%. Великі мережі скасували знижки за картами клієнта майже на весь люксовий сегмент і багато інших позиції, навіть російського виробництва. Ситуація ускладнюється ще й проблемами у сфері логістики: 70% постачальників припинили відвантаження косметичних засобів та супутніх товарів.
 8. Меблі – на 20-45%.
 9. Ювелірні вироби – на 15-25%.
 10. Алкоголь. Мережа магазинів “Червоне & Біле” збільшила відпускні ціни на закордонні алкогольні напої, скасовує знижки та акції. Підняли оптові ціни та великі дистриб’ютори закордонних напоїв. Внаслідок цього алкогольна продукція подорожчала на 20-40%.
 11. Товари для тварин. Розбіг зростання цін – від 5 до 100% і більше.
 12. Будівельні матеріали. Ціни змінюються щогодини, заявляють забудовники. У середньому, збільшення становить 15-100%.
 13. Побутова техніка. Посудомийні машини подорожчали на понад 40%, холодильники — на 9-50% залежно від моделі.
 14. Автомобілі та автозапчастини. У середньому збільшення вартості машин на російському ринку становило 20%. І це не межа. Автозапчастини подорожчали на 30–50%.
  https://t.me/stalin_gulag/2580

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!