Головний редактор “Нової газети” Дмитро Муратов продав свою медаль лауреата Нобелівської премії миру, а отримані гроші журналіст передасть до міжнародного фонду допомоги ЮНІСЕФ українським дітям-біженцям та їхнім сім’ям.
Як повідомляє news.uaportal.com, про це йдеться на сайті американського торгового дому Heritage Auctions, який вів торги.
Медаль була продана анонімному учаснику телефонних торгів. Перша ставка на лот склала $700 тисяч, проте за кілька хвилин сума зросла до $16,6 млн. Потім на медаль поставили $103,5 млн, і цю ставку не зміг перебити жоден учасник аукціону.
Торги розпочалися у Міжнародний день дітей 1 червня, а завершились у Всесвітній день біженців 20 червня. Усі отримані під час торгів кошти будуть передані місії ЮНІСЕФ, яка надає допомогу українським дітям-біженцям, які змушені залишити країну на тлі спеціальної військової операції Росії.
Ми хочемо, щоб був флешмоб боротьби з несправедливістю. Бажаємо, щоб люди виставляли на торги свої реліквії, щоб допомогти іншим. “. Я прошу всіх у залі на секунду подумати, що це ваша дитина”, – сказав Муратов, виступаючи в аукціонному домі.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
“Всі гроші, які ми сьогодні отримаємо, ми передаємо ЮНІСЕФ, який пообіцяв, що ці гроші підуть усім країнам, де є біженці та діти біженців з України: у Польщі, Росії, Німеччині, Молдові, Словенії, Угорщині”, – додав він.
Нагадаємо, що Муратов та філіппінська журналістка Марія Ресса отримали Нобелівську премію миру 2021 року “за зусилля щодо захисту свободи слова, що є необхідною умовою демократії та міцного миру”.
Головний редактор “Нової газети” став першим російським журналістом та першим громадянином Росії, який удостоївся цієї нагороди. До нього премію миру отримували фізик та правозахисник Андрій Сахаров та єдиний президент Радянського Союзу Михайло Горбачов.
“Дмитро Муратов є одним із тих, хто захищає сьогодні свободу слова в Росії. “Нова газета” – найбільш незалежне видання в Росії на сьогоднішній день, вона сповідує професійну чесність. Шість її журналістів було вбито”, – – відзначили представники Нобелівського комітету.