Голова Наглядової ради УКФ Лариса Мудрак подала заяву про відставку

Голова Наглядової ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак подала заяву про відставку з посади. Як повідомляє radiosvoboda.org, про це свідчить сканкопія заяви, написаної 4 червня, яка є в розпорядженні Радіо Свобода.

«З огляду на ситуацію, що склалася, та власною громадянською позицією про самовідведення чинного складу Наглядової ради Українського культурного фонду прошу прийняти мою заяву на звільнення з посади голови Наглядової ради УКФ за власним бажанням», – ідеться в заяві.

У повідомленні на офіційній сторінці УКФ 4 червня Мудрак вказувала, що у фонді завершили розгляд конкурсного відбору 2021 року.

«Опрацювали 274 проєкти, підтримали 213 проєктів, відхилили 61 проєкт. Загалом на етапі фіналізації перебувають 516 проєктів (деякі з них схвалює дирекція без Наглядової ради)», – повідомляла керівниця УКФ.

Водночас вона наголосила, що «криза розпочалася задовго до мого приходу».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Вона торкається трьох основних етапів роботи УКФ: експертного оцінювання, до якого маємо чимало зауважень та незадоволення з боку заявників, рішень Дирекції та схвалення проєктів Наглядовою радою, останнє викликало найбільше критики. Ми зіштовхнулися з нерозумінням культурною спільнотою та заявниками того, що означає, згідно із законом, «схвалення» Наглядовою радою рішення експертів, нерозумінням культурною громадськістю того, що голова Наглядової ради жодних рішень самостійно приймати не може», – відзначила Мудрак.

4 червня директорка Національного музею Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва також повідомила, що залишила Наглядову раду Українського культурного фонду. Вона була призначена туди за квотою Міністерства культури та інформаційної політики.

Лариса Мудрак пропрацювала на посаді голови Наглядової ради УКФ менш як два місяці, наказ Міністерства культури й інформаційної політики України про її призначення був підписаний 14 квітня.

Лариса Мудрак – громадська діячка, медіаекспертка, публіцистка. Була заступницею голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України, керівницею Головної служби інформаційної політики Секретаріату президента України.

Багато років працювала в медіасфері. У 1993–2000 роках була автором і ведучою програм української редакції Радіо Свобода: у Києві, Мюнхені, Празі, а потім знову в Києві.

Лариса Мудрак є лауреаткою загальнонаціональної програми «Людина року» в номінації «Журналіст року в галузі друкованих ЗМІ». Представляла Україну в Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства.

Брала активну участь у багатьох культурних проєктах, зокрема, була волонтером становлення найбільшої в Україні інституції культури «Мистецький Арсенал», нагадали у МКІП.

До призначення в УКФ Лариса Мудрак була президенткою у Win Win Communication і СЕО в Family Business Network Ukraine, віцепрезиденткою Асоціації благодійників України.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.