Голова комітету ВР зі свободи слова прокоментував фейки про звільнення Залужного

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин (парламентська фракція “Голос“) закликає громадян довіряти виключно офіційній інформації, коли виникає багато “інсайдів” навколо важливих тем.

Відповідний заклик він висловив у коментарі Укрінформу.

“По-перше, хочу подякувати тим громадянам, які не піддалися паніці та зберігали спокій, чекаючи на офіційні повідомлення. Коли виникає багато нібито інсайдів на важливу тему — краще дочекатися офіційної інформації. Так, вона не буде такою швидкою, зате точно буде достовірною. Суха правда краща за гучні неправдиві заголовки”, – зазначив Юрчишин.

Голова Комітету ВР з питань свободи слова підкреслив, що є кілька варіантів боротьби з фейками. “Перший залежить від нас, буквально від кожного. Коли з’являється неперевірена інформація, ставте собі запитання: хто її поширив? Чи довіряю я цьому джерелу? На кого розрахований меседж? Кому вигідно, аби я думав (-ла) в тому чи іншому ключі?”, – уточнив він. Юрчишин наголосив, що критичне мислення — хороший запобіжник у поширенні дезінформації.

“Другий складніший і має умовну назву “інститут репутації”. Звісно, якогось єдиного реєстру з рівнем довіри до тієї чи іншої людини немає, але кожен може його сам сформувати у власній голові. Варто пошукати, які раніше “інсайди” поширювала та чи інша людина і яка кількість із них не справдилася. Якщо хтось засмічує інформаційний простір відвертими вкидами, його або її варто ігнорувати. І журналістам, і читачам”, – додав народний депутат.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Юрчишин зауважив, що свобода слова – це про відповідальність, а не про можливість безкарно говорити будь-що, особливо у воєнний час, коли ворог намагається використовувати будь-які інформаційні приводи, спрямовані проти українців.

Водночас голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова звернув увагу на комунікацію від офіційних джерел. “Нашим державним установам 100% не варто реагувати на кожен вкид, однак коли йдеться про величезний розголос довкола ключових осіб держави — комунікація потрібна. Це має бути короткий та точний меседж, який би розставив усі крапки над “і”. Адже іноді “ні, це не правда” без жодних імен може посіяти лише більшу паніку”, – резюмував він.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 29 січня низка Телеграм-каналів поширили інформацію, що Головнокомандуючого Збройних Сил України Валерія Залужного начебто звільнили з посади.

Також поширювалася інформація про нібито звільнення міністра оборони Рустема Умєрова. Міністерство оборони оприлюднило спростування, не уточнюючи, про кого йдеться.

Прессекретар Президента України Сергій Никифоров у коментарі Укрінформу заявив, що Володимир Зеленський не звільняв Залужного.