Газета угорського прем’єра перед візитом Сіярто до України опублікувала антиукраїнську статтю

Перед візитом до Ужгорода глави МЗС Угорщини Петера Сійярто газета Magyar Nemzet, яка входить до неформальної медіаімперії під контролем угорського прем’єра опублікувала статтю, в якій критикує ситуацію з українськими медіа.

Про це пишуть у статті Magyar Nemzet, “Європейська правда“.

Угорська газета, зокрема, критикує діяльність “Медіацентру Україна”.

“Вони дають додаткові поради кореспондентам, які потрапляють до східноєвропейської країни, щодо того, що дозволено, а що ні. Наприклад, розповідають, як правильно описувати й вимовляти назви населених пунктів українською мовою – опускаючи їхні оригінальні російські назви.

Згідно з цим, не Кієв, а Київ, не Харьков, а Харків, не Днєпр, а Дніпро, не Донбасс, а Донбас, і, нарешті, Одесса може бути тільки Одесою”, наголошують у статті.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

При цьому сама Magyar Nemzet у своїй статті показово використовує назву Lemberg на позначення Львова, хоча в Угорщині поширена також коректна назва Lviv, яку вживає також угорський уряд.

“У той час, як для іноземної преси організовують потьомкінське село, в українській національній пресі не можна знайти ані крихти класичної журналістики”, підкреслюють у матеріалі.

Також угорське видання критикує і незалежні українські видання. При цьому стверджує, що ті нібито на гроші Сороса чи гроші європейських платників податків публікують матеріали, які задовольняють українську владу.

“Чоловікам-авторам, які працюють у медіа-організаціях з такими зв’язками, не загрожує мобілізація, вони можуть користуватися привілеями, якщо лають росіян, словаків, угорців, Путіна, Трампа, Такера Карлсона, Віктора Орбана, Роберта Фіцо, Папу Римського Франциска і всіх, хто має сумніви щодо керівництва в Києві з-за кордону”, зауважують у статті.

Серед них угорська газета згадує і “Європейську правду”, критикуючи її за “антиугорські статті” і навіть написання в коментарях соцмереж назв ворожих країн і політиків з малої літери.

Водночас як приклад, видання згадує особу “телеведучої, яка виступає за мир” Діани Панченко, яка закликала своїх колег, які працюють в Україні, тимчасово покинути країну, якщо вони хочуть вільно працювати.

Варто зауважити, що Панченко є відомою проросійською пропагандисткою,  що працювала на телеканалах кума путіна Віктора Медведчука NewsOne, “112 Україна” та ZIK.

Варто зазначити, що стаття у ручному для угорського уряду ЗМІ була опублікована напередодні очікуваного візиту до України міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто. На цей візит покладають певні надії у контексті потепління в українсько-угорських відносинах.

Зустріч очільників МЗС України та Угорщини запланована на 29 січня в Ужгороді й має на меті підготувати зустріч президента України Володимира Зеленського і прем’єра Угорщини Віктора Орбана.