Грузинський письменник пояснив, чому Росія влаштувала провокацію у Тбілісі

334

Останні події в Грузії спровоковані в основному неприйняттям в Кремлі факту зближення країни з НАТО. Про це повідомив в інтерв’ю виданню “Апостроф” грузинський письменник Олег Панфілов.
Він зазначив, що відкритого акту російської агресії проти Грузії очікувати не варто, оскільки країна має діючі гарантії безпеки Вашингтона.
“Є договори з США, є хартії ще 10-річного терміну давнини. Там говориться, що будь-яка спроба нападу на Грузію буде розцінена як напад на США. У них єдиний шанс – зміцніти проросійську владу тут, що вже становиться проблематично”, – заявив Панфілов.
За словами письменника, на найближчому саміті альянсу повинні були бути прийняті кілька рішень з питання євроатлантичної інтеграції Грузії. “Росія дуже б не хотіла, щоб Грузія просувалася до інтеграції з НАТО. У зв’язку з цими подіями буде політична напруженість у країні … Побічно Росія задоволена тим, що сталося. Тим більше, що це сталося в абсолютно в російському стилі – людей треба вбивати за будь-якого приводу. Що стосується решти – це тепер залежить від населення Грузії. Якщо воно буде мовчати, що навряд чи можливо, Москва залишиться у виграші. Тому що нинішня проросійська влада скористається ситуацією и відмовиться від ситуації з НАТО та Євросоюзом”, – додав він.
Нагадаємо, жителі міст Грузії вийшли на протест після виступу депутата Держдуми РФ Сергія Гаврилова в парламенті країни. Після цього опозиція в Грузії разом з мітингувальниками приступила до штурму парламенту. Відбулися масштабні сутички з поліцією, постраждало кілька сотень людей.
УЛГ в Telegram: https://t.me/ukrlitgazeta
УЛГ у Facebook: https://www.facebook.com/litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!