Google на прохання Тихановської видалив рекламу з допитами білоруських політв’язнів

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська 3 січня повідомила, що компанія Google видалила рекламу з допитами на камеру білоруських політв’язнів, унаслідок яких вони нібито визнавали свою провину.

Тихановська ще 21 грудня надіслала до Google листа з проханням звернути увагу «на систематичне зловживання режимом та силовими структурами сервісом YouTube» і нагадала, що «примусові свідчення та визнання відповідно до Конвенції ООН проти катувань кваліфікуються як катування». У листі вона навела приклад понад 40 рекламних оголошень з допитами, зокрема прессекретаря оператора зв’язку А1 Миколи Бределєва.

На запит Тихоновської відповів віцепрезидент Google Каран Бхатіа. Він повідомив, що вказану в листі рекламу видалили, а облікові записи, які її публікували, надалі не зможуть розміщувати подібний контент. Він також запропонував організувати зустріч представників Google та офісу Тихановської, щоб «подібні ситуації не повторилися у майбутньому».

Нагадаємо, 1 грудня 2021 року компанія Meta повідомила, що видалила кілька десятків білоруських та польських акаунтів у фейсбуці й інстаграмі через підозри у «скоординованих недостовірних діях» й зв’язках з білоруським КДБ.

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.