Фіналіст премії Нової Академії відмовився від участі у змаганні

 
Японський письменник Харукі Муракамі, який потрапив до списку фіналістів премії Нової Академії, вирішив припинити змагання за здобуття нагороди.
Про це повідомляє Читомо.
Своє рішення Харукі Муракамі мотивував тим, що цьогоріч він планує плідно й активно попрацювати, тому увага ЗМІ письменнику лише заважатиме.
Нагадаємо, що Нова Академія назвала чотирьох письменників, які вийшли у фінал премії.
Переможця оголосять у жовтні, коли традиційно оголошували переможця Нобеля. Нагородою відзначать письменника, який розповів історію «людей у ​​світі», на відміну від Нобеля, якого присуджували письменникові, який створив, за заповітом Альфреда Нобеля, «найвидатнішу роботу в напрямку ідеалізму».
11 грудня, наступного дня після нагородження переможця, Нова Академія буде ліквідована. Очікується, що Шведська Академія оголосить двох лауреатів Нобелівської премії наступного року.
Усього на премію Нової Академії шведські бібліотекарі висунули 47 письменників. Серед номінантів були: Джоан Роулінг, Маргарет Етвуд, Донна Тарт, Софі Оксанен, а також польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук.
Раніше ми повідомляли, що Нобелівська академія ухвалила рішення відмовитися від вручення премії в галузі літератури у 2018 році. Премію вирішили не вручати через скандали із звинуваченнями, що пов’язані з сексуальними домаганнями.
Згодом понад 100 шведських письменників, акторів, журналістів та інших діячів культури сформували Нову Академію (The New Academy) і заснували альтернативу Нобелівській премії.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал