Фільм Сергія Лозниці про Бабин Яр покажуть на Каннському кінофестивалі

Каннський кінофестиваль, який цьогоріч триватиме з 6 по 17 липня, оголосив програму. Серед інших, до переліку фільмів поза основним конкурсом увійшла стрічка “Бабин Яр. Контекст” українського режисера Сергія Лозниці (“Донбас”, 2018). Про це повідомляє suspilne.media.

“Бабин Яр. Контекст” створений на основі однойменного документального проєкту, розробленого Лозницею разом з Меморіальним центром Голокосту Бабин Яр.

Проєкт складається з 20−25 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів, знятих в період з 1941-го — починаючи з вторгнення нацистів на територію СРСР — по 1966 рік.

“Трагедія Бабиного Яру майже позбавлена ​​візуального вимірювання – нацисти забороняли знімати масові розправи, але її історичний контекст можна відтворити,занурившись в кінохроніку, що документує період німецької окупації України і події наступних років, прямо чи опосередковано пов’язані з пам’яттю про трагедію”, – вказано на сайті проєкту.

Кожен епізод є закінченим сюжетом, прямо або побічно пов’язаним з трагедією Бабиного Яру. Також Лозниця планує змонтувати з цих епізодів повнометражний документальний фільм, призначений для кінопрокату.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Наразі на сайті Меморіального центру доступні три епізоди.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.