Фільм про Національний художній музей України вийде в серпні

Як інформує suspilne.media, режисер Андрій Загданський на Facebook-сторінці повідомив, що прем’єра документального фільму про Національний художній музей України запланована на серпень 2021 року.

Передбачалося, що прем’єра фільму “Національний музей” відбудеться у березні 2020 року в Києві на фестивалі Docudays, проте фестиваль скасували у зв’язку з карантинними обмеженнями.

“Потім прем’єра переїхала на Одеський міжнародний кінофестиваль, але ми після довгих роздумів вирішили, що прем’єра в режимі online – це не прем’єра, а невідомо що”, – повідомляє режисер. За його словами, ідея зняти цю стрічка прийшла до нього після Революції Гідності.

“Національний музей” – це портрет Національного художнього музею, де зберігається та експонується мистецтво України, і не меншою мірою – її історія. Режисер зафіксував процес дорослішання музею, особливо відчутний протягом останніх років його роботи.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

“Безліч обставин спонукали мене розпочати цей проєкт. Наприклад, моя ще студентська любов до українського авангарду. Крім особистого й сентиментального, я переконаний, що в сучасному суспільстві музеї, як і бібліотеки, стають новими “секулярними” храмами”, – розповів режисер.

Пів року (з грудня 2018 по червень 2019) команда режисера спостерігала за життям NAMU – від підготовки та відкриття виставки “Явлення. Пам’ятки Братського монастиря” до монтажу виставку “Олександр Богомазов: Творча лабораторія”.

“Від українського бароко до українського авангарду – оповідна лінія фільму та символічний шлях українського мистецтва і, здається, самої України”, – вказано в описі стрічки.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.