Фантастичний «Синій бик» Марії Примаченко з’явився на українських поштових марках

Укрпошта 10 грудня ввела в обіг поштову марку із символом прийдешнього року за східним календарем – биком. Марка створена у партнерстві з компанією Art Nation, яка є правовласником арт-бренду Prima Maria. Сюжетом для нового знаку поштової оплати стала картина Марії Примаченко «Синій бик» (1947 р.).  У виконанні майстра українського «наївного мистецтва» бик, що є символом родючості, постає у вигляді засіяної зорями істоти з короною і пишною бородою. Про це повідомляє ukrposhta.ua.

Тираж марки – 150 000 примірників. Номінальна вартість – V (еквівалент 9 гривень), що відповідає тарифу на пересилання простого листа масою до 50 г в межах України. До поштової марки випущено конверт «Перший день» і виготовлено штемпель спецпогашення «З Новим 2021 роком! Рік бика».

«Образи Марії Примаченко наповнені символами природної енергії. Тепер вони інтегровані у поштову марку і доповнюють додатковим змістом листи, які люди відправляють один одному. Ми раді, що колаборація з Укрпоштою дає можливість нагадати українцям про багатий творчий спадок, який талановита мисткиня залишила після себе. Марія Примаченко створила цілий світ дивовижних звірів, але саме “Синій бик” був обраний як символ 2021 року. Приємно бути причетним до проєкту, результатом якого стало народження нової символічної марки», – генеральний продюсер Art Nation Едуард Ахрамович.

Укрпошта не вперше випускає поштові марки, присвячені творчості мисткині. У 1999 році національний поштовий оператор ввів в обіг зчіпку з двох марок «Гороховий звір», «Дикий чаплун» та купоном із портретом Марії Примаченко.

Придбати поштові марки можна у відділеннях Укрпошти, а також в її офіційному онлайн магазині http://pm.ukrposhta.ua/nishop.php

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 Довідково.

Марія Примаченко (1909–1997) – народна художниця, майстер українського «наївного мистецтва». Найбільш впізнаваною є її унікальна «звірина серія» – казкові звірі з людськими рисами, монстри із роззявленими пащами, райські птахи – таким був фантастичний світ художниці. Цим роботам не має аналогів ні у вітчизняному, ні у світовому мистецтві. Її картини полонили уяву навіть Пабло Пікассо. У доробку художниці понад 900 унікальних картин, які виставлялися в Парижі, Монреалі, Празі, Варшаві, Софії. 2009 рік за рішенням ЮНЕСКО було визнано роком Марії Примаченко.

 Art Nation — це міжнародна група компаній, яка об’єднує Аrt Nation Agency, Art Nation Loyalty, Art Nation Studio і Art Nation Publishing. У 2016 році компанія Art Nation створила арт-бренд Prima Maria на основі творчості Марії Примаченко. Бренд транслює фундаментальні цінності: життєву силу, мир, добро, самовираження.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.