Facebook обмежив сторінку «Української правди» через пост про реабілітацію бійців «Азову»

«УП» повідомила в соцмережі про збір коштів разом із патронатною службою «Азову» на реабілітацію бійців, які повернулися з полону.

Facebook обмежив сторінку «Української правди» після того, як видання опублікувало інформацію про збір коштів разом із патронатною службою батальйону «Азов» на реабілітацію бійців, які повернулися з полону. Коли можуть зняти обмеження — невідомо.

Про це повідомив у фейсбуці виконавчий директор «УП» Андрій Боборикін.

Сторінка «Української правди» отримала «червоний» статус, що означає обмеження органічного охоплення дописів і монетизації.

«Сторінка УП знову в бані на цьому прекрасному сайті. На цей раз – через магічний окремий загін спеціального призначення, який не можна називати. Ми просто запостили інфу стосовно збору коштів на реабілітацію бійців, які повернулися з полону. Тож, шановні адміни сторінок українських медіа, якщо робите фандрейзери, be careful!» – написав Боборикін.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Він також повідомив, що намагався зв’язатися із відділом з новинного партнерства компанії Meta, але електронні скриньки відповідних менеджерів виявились неактивними.

«Ніяких імейлів “партнерам” з інфою про новий контакт звісно ніхто не надсилав, такі вже ефективні комунікації. Підозрюю, що нового контакту просто не існує, і тепер запити з України будуть падати в загальний сапорт», – написав Боборикін.

Нагадаємо, що українські журналісти та лідери думок неодноразово скаржились на блокування сторінок в соцмережах, що належать компанії Meta, через антивоєнні пости. Про це повідомляли журналісти Соня Кошкіна та Аркадій Бабченко, співачка Оля Полякова, ведуча «Телебачення Торонто» Ярослава Кравченко та інші.

Також неодноразово зазнавала санкцій в Facebook та Instagram сторінка Асоціації родин захисників «Азовсталі». Крім того, у вересні у соцмережах заблокували патронатну службу полку «Азов».

Міністерство цифрової трансформації України намагається вплинути на правила модерації українського контенту в соцмережах Meta. Зокрема, віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров звернувся з відкритим листом до компанії Metа. На думку міністерства, контент блокується через автоматичні алгоритми, «неякісне модерування» та надмірну активність російських ботів, що скаржаться на публікації.

Але поки що блокування українського контенту в соцмережах триває.

12 жовтня набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів петиція до президента України Володимира Зеленського з проханням звернутися до компаній Google та Meta щодо перегляду правила спільнот і припинення блокування українських акаунтів.

ms.detector.media