Facebook автоматично видалятиме образи на адресу ЛГБТ, євреїв, темношкірих, але це не стосується білих і чоловіків

Соціальна мережа Facebook планує кардинально змінити свої автоматизовані системи щодо видалення образливих повідомлень. З вищим пріоритетом видалятимуть образи щодо меншин — темношкірих, євреїв, людей кількох рас, мусульман, представників ЛГБТ-спільноти.

Про це повідомляє видання The Washington Post, яке мало змогу ознайомитися з проєктом, передає Громадське.

За даними видання, Facebook вирішив змінити свою політику «расової сліпоти», тобто коли образи будь-якої людини видаляли з однаковим пріоритетом. Тепер систему планують налаштувати так, щоб насамперед видаляти образи, які входять до так званого списку гірших із найгірших.

До нього ввійшли образи щодо темношкірих, євреїв, людей кількох рас, мусульман, представників ЛГБТ-спільноти. Меншим пріоритетом вважатимуть образи щодо білих, американців і чоловіків. Наприклад, більший пріоритет система віддасть словам «Геї огидні», ніж «Чоловіки — свині».

Водночас у проєкті не йдеться про те, що образи на адресу білих або чоловіків більше не вважаються образами, просто тепер система визначатиме їх як «малочутливі», тобто менш шкідливі, і алгоритми не видалятимуть їх автоматично.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Як зазначає видання, це сталося після років критики Facebook із боку правозахисників, та й зараз частина з них називає такі зміни «запізнілими».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.