Етюд одного з найвідоміших художників XX століття продано майже за $53 мільйони

Рідкісна робота Френсіса Бекона викликала фурор на аукціоні Sotheby’s в Лондоні.

«Етюд для портрета Люсьєна Фрейда», написаний 1964 року, мав стати центральним елементом майбутнього триптиху. Британський художник Люсьєн Фрейд колись був близьким другом Бекона, але в середині 1980-х перетворився на ворога, — зазначає CNN. Остаточна сума, викладена за лот, стала рекордною за роботу Бекона. До аукціону етюд був прихований від публіки у приватній колекції протягом 40 років.

Бурхливі стосунки Бекона та Фрейда надають портрету додаткової цінності. Художники познайомилися в 1944 році і були нерозлучні до 1980-х, коли професійне суперництво взяло гору.

У 1982-му Фрейд і Бекон — два стовпи сучасного британського мистецтва — вже не розмовляли один з одним. За словами Белли Фрейд, модельєра та доньки Люсьєна Фрейда, розірвані стосунки відкинули довгу тінь.

«Френсіса він любив і захоплювався. Не так багато людей, про яких мій батько говорив у такий спосіб», — сказала вона перед аукціоном.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Бекон дуже добре продається на аукціонах, так 2020-го його «Триптих, натхненний Орестеєю Есхіла» було продано за 84 мільйони доларів. У 2013 році, ще один триптих, присвячений Люсьєну Фрейду, був проданий за $142 мільйони всього за шість хвилин, ставши на той момент найдорожчим витвором мистецтва.

На ілюстрації: «Етюд для портрета Люсьєна Фрейда». Фото: Sotheby’s

lenta.ua