Джамала, Сенцов, Сеітаблаєв, Вакарчук долучилися до проєкту “Крим. Літній сезон”

26 травня стартував open call виставкового правозахисного проєкту “Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати”. Його ініціювали громадські організації Український ПЕН, Центр громадянських свобод, найбільша платформа українських брендів Всі. Свої та агенція Postmen. Мета цієї ініціативи – зібрати артефакти, які уособлюють наші спогади про Крим, і нагадати українцям про сьоме літо окупації півострова Росією. Про це повідомляє bukvoid.com.ua.

 «Ось уже сьомий рік, як Росія окупувала український Крим. Ось уже сьоме кримське літо, яке у нас забрали. У нас – тих, хто змушений був поїхати з рідного дому в 2014-му, і тих, хто назавжди лишив часточку свого серця в Бахчисараї, Ялті, Сімферополі, Керчі чи Феодосії. Нас позбавили можливості жити в Криму й подорожувати Кримом, але всі ми зберігаємо те, що у нас не забрати, – наші спогади», – йдеться в анотації проєкту.

В рамках виставкового проєкту “Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати” будуть зібрані артефакти, які уособлюють спогади про Крим, а також їхні історії.

Кінцевим результатом проєкту стане виставка, яка відкриється 22 червня в магазині “Всі. Свої” за адресою Хрещатик, 34. Зібрані в рамках проєкту “Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати” експонуватимуться  у спеціальному просторі, що нагадає відвідувачам про кімнати, які вони орендували в Криму на літній сезон.

«Ми хочемо, аби ті речі, які асоціюються у вас із вашим Кримом, не були частиною минулого, – говорять організатори проєкту. – В цій кімнаті, що об’єднає людей, які люблять Крим, речі стануть частиною теперішнього та увійдуть до історії майбутнього».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У рамках виставки експонуватимуться і речі відомих українців. Серед них – перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, музиканти Джамала, Святослав Вакарчук, Руслана, Dj Tapolsky, письменник Андрій Курков, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, акторка Наталя Сумська, колишні в’язні Кремля Олег Сенцов та Олександр Кольченко, журналіст Павло Казарін та інші.

На виставку можна подати будь-які речі, пов’язані з Кримом: чашки, глечики, тарілки, скатертини, ковдри, подушки, серветки, одяг, взуття, картини, карти, фотокартки, сувеніри,  валізи тощо. «Наша головна цінність – історія, а не зовнішній вигляд речі», – додають організатори.

Щоби стати учасником проєкту, до 11 червня потрібно надіслати фото або відео речей для експозиції, а також їхні історії, заповнивши відповідні поля в заявці: https://cutt.ly/gnudaaH

Окрім того, організатори закликали українців ділитися спогадами про Крим у соціальних мережах під хештегом #КримЛітнійСезон.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.