Дорослішання медіа, письменницькі інсайти та фантастика на 28 BookForum

224

Вже 15-го вересня у Львові стартує головна культурна подія країни Міжнародний 28 BookForum. Програма фестивалю налічує 120 подій, які відбудуться онлайн та офлайн.

Про що ж йтиметься в блоках “Медіакластер”, “Письменницькі інсайти” та “Фантастика”. Про це повідомляє пресслужба ГО  «Форум видавців».

Письменницькі інсайти

Що означає дорослішання для творчих людей? Як це проявляється в різних культурах і традиціях? Відповіді шукатимуть учасники та учасниці панельних дискусій кластера «Письменницькі інсайти». Проєкт відбудеться у партнерстві з Літературною премією Євросоюзу (EUPL), а учасницями стануть її лауреатки: Ґерда Бліс (Нідерланди, 2021), Ірен Сола (Іспанія, 2020), Каллія Пападакі (Греція, 2017), Ізабель Вері (Бельгія, 2013). Кураторка кластера — Гаська Шиян, українська письменниця, перекладачка, лауреатка Літературної премії Євросоюзу у 2019-му.

«Чи означає фантазійність і бунтарство дорослої людини, що вона невиправно інфантильна? Наскільки всі ці риси важливі для письменства, і чи є визначальною зрілість для написання творів, які стануть орієнтирами на мапі часу і відображення епохи? Безумовно, люди, які присвятили себе письму й літературі схильні ставити собі всі ці питання», — ділиться Гаська Шиян.

 

Медіакластер

Куруватиме кластер Єлизавета Кузьменко — медіаекспертка та тренерка з питань ґендерної рівності, недискримінації та журналістської етики, голова ГО «Асоціація «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики, національна консультантка медійних та гендерних проєктів Ради Європи в Україні, Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, International Media Support (IMS).

«Разом ми подивимося на медійну ретроспективу України у 30 років. Яким є шлях дорослішання для медійної спільноти України? Якою сьогодні є функція української журналістики та журналіста зокрема? Як почати процес вибудовування горизонтальних стосунків із читачем?», — анонсує дискусії кураторка.

Учасників BookForum запрошують долучатися до розмов про медіа незалежної України. Разом із Центром прав людини ZMINA та Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва відбудеться панельна дискусія «Виклики для свободи вираження поглядів і свободи творчості в умовах війни».

Фантастика

Про дорослішання фантастики говоритимемо в межах кластера «Фантастика» та спецпроєкту «Місто Лема». Будемо складати фантастичний пазл під кураторством Володимира Арєнєва — українського письменника-фантаста, літературного критика, перекладача, сценариста.

Під час зустрічей у межах «Фантастики» говоритимемо про Станіслава Лема, дитинство фантастики і її стрімке дорослішання. 28 BookForum збігається зі 100-річчям вічного львів’янина Станіслава Лема. Чим не класний привід згадати, як трансформувалася фантастика? Адже Лем був одним із тих, хто змінив ставлення до цього жанру, — здійняв її від літератури для підлітків до жанру для всіх.

Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

28 BookForum відбудеться 15–19 вересня за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації.

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Детальніше

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?