“Добро і зло помінялися місцями”. Болгарський режисер відмовився від нагороди Московського кінофестивалю

Болгарський режисер та аніматор Теодор Ушев відмовився від нагороди Московського кінофестивалю, яку йому присудили за фільм “Фі 1618”. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Оскільки режисер знаходиться не в росії, організатори кінофестивалю попросили Ушева записати відео зі своїм виступом. У відеозверненні режисер звернувся до журі російською, англійською та болгарською мовами.

“За будь-яких інших обставин я був би щасливий прийняти цю статуетку – вона символізує перемогу добра над злом. Але сьогодні тут, у цій країні, в прекрасній Москві добро і зло помінялися місцями. Я не можу прийняти цю нагороду в місті, з якого віддається наказ вбивати дітей, жінок та старих”, – сказав Ушев.

Як зазначає Болгарська служба “Радіо Свобода”, це відео під час церемонії нагородження не показали. Натомість зі сцени прозвучали слова про те, що творці фільму “не змогли бути присутніми на церемонії і нагорода буде вручена їм пізніше”.

“Фі 1.618” – це фільм про нову націю вічно живих і біологічно досконалих людей – біотитанів, які готуються назавжди залишити Землю на борту корабля “Вихор” для виконання своєї місії.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал