До 150-річчя Лесі Українки покажуть її унікальне фото, яке не бачили навіть дослідники

У Домі Франка у Львові 25 лютого відкриють виставку однієї світлини «Цвіт папороті». На ній презентують фотографію Лесі Українки, яку не бачили навіть дослідники, а поетеса та її рідні вважали найкращою.

Про це повідомляє пресслужба Дому Франка у Фейсбуці, передає ukrinform.ua.

«Єдиний відомий фотооригінал зберігається в фондах Дому Франка. І ніколи досі не був відкритий для огляду. Навіть дослідники-лесезнавці ніколи не тримали його в руках. Вперше він буде виставлений у день 150-річного ювілею Лесі Українки», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають організатори, найбільшу таємницю досі приховував зворот цього фото. На ньому – два речення з 16 слів, місце і дата.

«Та ці два речення варті цілих томів. Бо сильніші за смерть. А місце і дата здатні розповісти історію, у якій прихована драма. І навіть не одна. В унікальній історії цієї світлини химерно сплелися два трагічні кохання і одна дивовижна дружба. І одне незабутнє літо. Таке, яке буває лише раз у житті», – зазначають в дописі.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Виставка однієї світлини «Цвіт папороті» відкриється в Домі Франка 25 лютого о 14:00 і триватиме впродовж трьох днів.

Як повідомлялося, в Українському домі у Києві 25-28 лютого відбудеться інтелектуально-дискусійна програма Косач Talks в межах мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.