До 120-річчя художника Миколи Глущенка видали книгу та знімуть фільм

267

У Києві до 120-річчя українського художника Миколи Глущенка презентували книгу “Пейзажист”, планується також провести виставку та зняти документальний фільм про художника.

Як передає ukrinform.ua, про це повідомив на пресконференції в Укрінформі директор видавництва «Саміт-книга» Іван Степурін.

“17 вересня виповнилося 120 років від дня народження видатного українського художника, розвідника Миколи Глущенка. До цієї дати у нашому видавництві вийшла книга відомого українського письменника Станіслава Стеценка про життя і діяльність цієї людини”, – сказав Степурін.

Своєю чергою директор Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради Роман Лелюк зазначив, що до кінця року книга “Пейзажист” буде доступна у всіх публічних бібліотеках Києва.

“Я радий, що цього року видавнича рада при Департаменті суспільних комунікацій підтримала цей проєкт – книгу про Миколу Глущенка. Тут розкриті цікаві факти його біографії, його життя. Хтось його знає в першу чергу як художника, як автора більш як 10 тисяч художніх творів – це і пейзажі, і портрети, натюрморти. Хтось його знає, як геніального розвідника”, – сказав Лелюк, зауваживши, що внесок Глущенка – і культурний, і військовий – важко переоцінити.

Письменник, член наглядової ради Нацiонального музею «Київська картинна галерея» Владислав Вакуленко повідомив, що до 120-річчя від дня народження Миколи Глущенка у Києві організують виставку його робіт.

“Ми зараз збираємося робити великий проєкт, безпосередньо разом з книгою. Максимально хочемо підібрати роботи у збірках приватних колекціонерів, з музеїв, ті речі, які будуть безпосередньо зроблені по книзі. Такий проєкт, я думаю, робиться в Україні вперше”, – зазначив Вакуленко.

За його словами, попередньо виставку планують відкрити у листопаді.

Про зйомки документального фільму про Миколу Глущенка розповів продюсер Арсен Гаврилець. “Станом на сьогодні ми отримали підтримку з Держкіно для зйомки документального фільму “Людина, що хотіла розфарбувати світ”. Сказати, що фільм про біографію, мабуть, буде мало… Основною ідеєю є аналіз його полотен психологами, фахівцями з художнього мистецтва”, – сказав він.

Микола Глущенко – український художник, народний художник України (1944), лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка (1972).

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!