Для незрячих влаштували подорож Луцьком завдяки путівнику зі шрифтом Брайля (відео)

172

 
Незрячі відтепер можуть побачити, як виглядають культурні пам’ятки стародавнього Луцька. Там вийшов у світ перший туристичний путівник рельєфно-крапковим шрифтом Брайля
Спеціалізоване видання накладом у 30 примірників видрукували за ініціативи місцевої громадської організації для незрячих. Їхній проект став переможцем конкурсу від міської ради й отримав фінансування – 50 тисяч гривень, передає «5 канал».
У путівнику є чи не усі цікавинки Луцька. Деякі з них навіть виконані за допомогою рельєфно-графічних зображень. Видання розійдуться по Україні: в інклюзивні школи, інтернати для незрячих, бібліотеки та громадські організації, що опікуються людьми з вадами зору.
«Люди, які не володіють шрифтом Брайля, або люди, які просто люблять слухати аудіокнижки, зможуть отримати цю саму книжку, навіть у трошки збільшеному варіанті. Послухати її на своїх комп’ютерах, плеєрах, гаджетах», — каже голова ГО «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук.
«Тут у нас намальована велика синагога, збудована у XVII столітті. Книжок по Брайлю немає, і малюнків теж мало, а я з народження не бачу. Звичайно, відчуваю це все вперше», – ділиться враженнями незряча Валентина Мельник.
А у грудні путівник ще й мають озвучити і його можна буде завантажити у якості аудіокниги. Як це виглядає нині – дивіться у відео:

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!