Для Лукашенка білоруська мова – на другому місці. Після російської

307

Лукашенко звинувачував опозицію в намірі запровадити “повзучу” заборону російської.

Олександр Лукашенко закликав білорусів не забувати про державну мову, але визнав: для жителів республіки вона буде на другому місці після російської.

Про це він заявив під час засідання-наради з Національною академією наук Білорусі, пише  БЕЛТА.

За його словами, варто прагнути до того, щоб рідну мову знати. Втім, на перше місце він поставив мову сусідньої держави.

“Російська мова – ми й так знаємо її краще за білоруську. Так склалось. Але слідом треба підтягуватися  до російської мови. Слідом повинна йти “рідна білоруська мова”, – сказав Лукашенко.

Він зауважив, що влада не насаджує білоруську мову, але без її знання білоруси не можуть вважатися білорусами. “І російська мова, і “білоруська мова” – це наше. Немає тут нічого антиросійського, і так далі”, – наголосив Лукашенко.

До слова, раніше Лукашенко звинувачував опозицію в намірі запровадити “повзучу” заборону російської мови. Він наголосив, що мовне питання в країні закрите і “цю сторінку давно перегорнуто”.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!