Депутати Волинської облради вимагають заборонити московську церкву в Україні

Волинська облрада підтримала звернення до центральних органів влади з вимогою законодавчо заборонити діяльність московського патріархату в Україні як інституції, яка є носієм “руского міра”.

Депутати одноголосно підтримали звернення Волинської облансої ради до Верховної Ради України, Ради національної безпеки та оборони України, уряду, начальника Волинської обласної військової адміністрації про заборону Української православної церкви московського патріархату на території України.

«Для російської федерації, яка здійснює воєнну агресію проти України, Українська православна церква московського патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ), практично є останнім форпостом з підтримки держави – агресора. Діяльність Української православної церкви (московського патріархату) носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом Російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідаючи всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні. росія цинічно використовує УПЦ МП, її священнослужителів і вірян (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють) як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра», – йдеться у документі.

Враховуючи наведені факти та обставини депутати Волинської обласної ради, звертаються до:

  1. Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету міністрів України –з вимогами:

– прийняти Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні;

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

– ініціювати розслідування діяльності УПЦ МП, що містить ознаки колабораціонізму та спрямована проти основ національної безпеки України, та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності;

– здійснити повернення українському народу таких українських релігійних святинь, як Свято-Успенська Києво-Печерська лавра та Свято-Успенська Почаївська лавра;

  1. Начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка – негайно скасувати в установленому законодавством порядку Статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області;
  2. Вірян УПЦ МП на Волині – відкинути непорозуміння та сумніви, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть вірянам нашої країни змогу збудувати єдину православну незалежну українську церкву.

“Мова йде про сферу боротьби за уми людей. Ця церква має центр в столиці держави-окупанта і розмиває нашу ідентичність”, – зазначив у виступі депутат від фракції ВО “Свобода” Олександр Пирожик.

volynua.com