День українського кіно на UA: КУЛЬТУРА

206

У суботу, 11 вересня, до Дня українського кіно суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже різножанрові фільми різних часів. Глядачі побачать «Тіні забутих предків»«Мир вашому дому!» та «Плем’я».

Читайте також: Прем’єри осені на Суспільному — нові токшоу, дитячі серіали та радіоблоги

О 10:30 в ефір вийде легендарна стрічка Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». На тлі мальовничих Карпатських гір, гуцульського побуту та своєрідних традицій горян розгортається драматична історія закоханих. Поміж двох старовинних гуцульських родів, які вже багато років ворогують між собою, народжується чиста і світла любов хлопця Івана і дівчини Марічки. Та яке продовження чекає на стосунки цих двох, коли всі навколо проти них?

Фільм знятий за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського, написаної після візиту письменника до гуцульського села Криворівня.
Головні ролі виконали: Іван Миколайчук (дебютна роль), Лариса Кадочникова, Тетяна Бестаєва, Спартак Багашвілі.

О 17:50 йтиме трагікомедія Володимира Лерта «Мир вашому дому!». Події фільму відбуваються на початку ХХ століття. Тев’є-молочар живе в маленькому селі. Він — бідний торговець, який вірить, що його доньки мають єдиний шанс уникнути бідності — вдало вийти заміж. Тев’є приймає вигідну пропозицію від свата, але в його улюблених доньок є інший план.
Фільм заснований на циклі оповідань Шолом-Алейхема «Тев’є-молочар».

О 23:00 в ефірі UA: КУЛЬТУРА — драма Мирослава Слабошпицького «Плем’я». Стрічка показує життя спільноти інтернату для людей із вадами слуху. Кримінальне угруповання інтернату «Племені» приймає новачка Сергія, де він знайомиться з дівчиною Анею і закохується у неї. Це стає великим поштовхом для головного героя вплинути на долі всіх членів спільноти.

Це перший фільм у світі, знятий тільки жестовою мовою.
Дивіться суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА 11 вересня, у День українського кіно, онлайн на сайті, або у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Джерело: Суспільне мовлення

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?