День народження відзначив Володимир Білинський – автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь»

18 травня відзначив свій 86-й рік народження Володимир Білинський – відомий український публіцист, автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».

Володимир Білінський пише, що історія Росії (Московії) фальсифікувалася з метою вивищення великороського народу й применшення ролі інших націй, зокрема й української.

У тритомнику «Країна Моксель, або Московія» розповідається про фіно-угорське коріння російської цивілізації, що заперечує офіціозну версію «триєдиного» народу, яка часто використовується у державній ідеології сучасної РФ. Автор переконує, що багато років відбувалася методична зачистка та перекручування старовинного історичного матеріалу: «Уся російська і навіть європейська історичні науки сповідують думку про „незалежний розвиток Московії“ в Золотій Орді. Однак це ― московська брехня… Це був звичайний улус єдиної держави…»

Білінський аналізує джерела, зіставляє історичні факти, щоби довести, що росіяни протягом віків були підданцями золотоординців, жили за їхніми законами й зазнали змішування крові та звичаїв.

Білінський доводить, що такі відомі російські імперські історики, як Карамзін, Соловйов, Ключевський створили міфологію великоросійської держави, і зокрема:

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

що нібито росіяни — слов’яни;

що нібито Ростово-Суздальсько-Рязанська земля входила до складу Великого Київського князівства;

що нібито Москву заснував князь Юрій Долгорукий 1147 року.

що нібито князь Олександр Невський народився у 1220 і брав участь у битві на річці Неві зі шведами в 1240 році, з німцями й естами в 1242 році на Чудському озері.

uk.wikipedia.org