«Дайош русскій мір» в світовому православ’ї! РПЦ хоче скинути патріарха Варфоломія і створити своє «православ’я»

981

РПЦ хоче скинути патріарха Варфоломія і створити свою «паралельну систему світового православ’я». Водночас МЗС РФ звинувачує Вашингтон у підтримці ПЦУ і Константинопольської Церкви, а єрархи РПЦ продовжують відвідувати США.

Про це пише df.news,  посилаючись на коментар експерта Андрія Мельникова, опублікований в Credo.press.

У РПЦ «залишається варіант зі створенням своєї, паралельної системи світового православ’я. Такий варіант пропонували ще в 2019 році, коли Варфоломій надав томос про автокефалію ПЦУ. Але тоді такі прожекти здавалися надто екстремальними», – зазначив Мельников.

«Останнім часом голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон (Алфєєв) чи не кожної суботньої передачі, яку він веде на державному телеканалі «Росія-24», лає патріарха Варфоломія….Таке наполегливе шельмування Варфоломія першим помічником патріарха Кирила, зрозуміло, повинно було мати мету. Ймовірно, досягнутий інформаційний і емоційний ефект на наших очах повинен вилитися в якісь практичні кроки. Втім, деякі з них вже пішли. Московський патріархат намагається створити на “домашній території” Константинопольського патріархату, тобто Туреччини, настільки улюбленої російськими туристами, незалежні церковні громади. У Європі та Південно-Східній Азії створені екзархати, що було неможливо, коли між Москвою і Константинополем існували повноцінні відносини. Тепер же зв’язки порвані, спільне богослужіння заборонено, проте Константинопольський патріарх формально залишається в диптихах, хоча в храмах РПЦ його не згадують, як і тих глав православних церков, які визнали Православну церкву України», – розповідає Андрій Мельников.

За його словами, РПЦ хоче організувати «всеправославне судилище» над патріархом Варфоломієм і позбавити його сану.

Він також дав відповідь на питання, чи готова РПЦ йти на такі радикальні кроки.

«Якщо не прислухатися до гучних заяв, то її повсякденна діяльність виглядає досить спокійною і чемною стосовно зовнішнього світу. Скажімо, напередодні конференції, де прозвучали насторожуючі слова патріарха Кіріла, митрополит Іларіон зустрівся з послом США в Москві Джоном Салліваном», – додав експерт.

Нагадаємо, глава МЗС РФ лобіює інтереси РПЦвУ і знову звинувачує США у тиску на інші Помісні Церкви. Також митрополит РПЦ Іларіон (Алфєєв) оголосив США геополітичним супротивником РПЦ.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!