Чернігів претендує на звання «Велика культурна столиця»

Чернігів подав проєкт-заявку до Українського культурного фонду на грант за програмою «Велика культурна столиця» в розмірі 17 млн грн. Він включає 8 ініціатив, які розкриватимуть історію міста.

Про це кореспонденту ukrinform.ua повідомила заступниця начальника управління культури і туризму Чернігівської міської ради Катерина Литвин.

«Претендуємо на звання «Велика культурна столиця», на яке можуть подаватися міста з населенням понад 100 тисяч осіб. Наш проєкт називається «Абетка культурних подій міста легенд». Він включає 8 ініціатив, які розкриватимуть історію Чернігова, що є унікальною: у нас – місто всіх епох», – сказала вона.

За словами Литвин, перша ініціатива стосується дописемного періоду і місця, звідки починався Чернігів, – урочища Ялівщина з городищем. Вона передбачає створення там екскурсійних маршрутів, проведення концерту старовинної музики, роботу лекторію. Це дозволить перетворити урочище на ще один екопростір для проведення міських заходів.

«Навіть якщо ми не отримаємо статусу «Великої культурної столиці», нам залишиться хороший кейс для реалізації підпроєкту «Ялівщина: від місця – до міста», – зазначила Литвин.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Інші ініціативи передбачають організацію і проведення фестивалю реконструкції «Чорний град», скульптурних симпозіумів, гастрофесту, місячника «Козацька скарбниця», низки різножанрових заходів.

Заявку до УКФ підготував Чернігівський туристичний інформаційний центр за підтримки міської ради. Остання, зокрема, надала гарантійний лист щодо співфінансування. Як зазначила Литвин, за програмою «Велика культурна столиця» фонд може дати не більше 20 млн грн, решту необхідної суми доплачують місцеві бюджети. У чернігівському проєкті зроблено запит на 17 млн грн.

Співрозмовниця додала, що список міст, які подалися на програму, УКФ опублікує 1 квітня. Попередніх переможців оголосить у середині травня, а остаточного визначить – до кінця поточного року. Фінансування передбачене на 2022 рік.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.