Буковинська письменниця Іванна Стеф’юк видає книжку культурологічних есеїв

287

Зникаючі та рідкісні обряди, генеалогічні таємниці відомих людей і мотивуючі життєві приклади кращих з кращих. Все це – під однією палітуркою. Уже в кінці цього року ви зможете прочитати “Портрет українця” – книгу української письменниці, дослідниці етнографії та краєзнавства, кандидатки філології Іванни Стеф’юк. Про це повідомляє bukinfo.com.ua.

Тираж – обмежений, але в режимі “Передзамовлення” ви можете замовити цю книгу в авторки. Книга «Портрет українця» готується до друку у видавництві «Український письменник» під мудрим керівництвом Василя Клічака – українського письменника, науковця, заслуженого журналіста України, директора видавничого центру «Просвіта». Передмова до книги – Євгена Барана – українського літературознавця, літературного критика, заслуженого діяча мистецтв України.

«Історія книжки взагалі цікава. Як ви пригадуєте, два роки тому розпочався карантин і нам рекомендували залишатися вдома. Я виконала рекомендацію буквально – два місяці взагалі нікуди не виходила, оскільки не хотіла бачити і чути, як підвищується шкала агресії людей одне до одного в транспорті, на вулиці, ще десь. І я сублімувала це все у наукову творчість. З березня по квітень вийшло 25 статей (це дуже багато, як для мене, а квітень-травень виявилися ще пліднішими.

Що в книзі? Все, що мене цікавить: літературознавство в іменах, постать Марка Черемшини, традиційна культура Буковини та Покуття, ну і моя улюблена містика – її теж є трохи. Я зрозуміла, що коли тобі страшно чи дуже боляче – краще сказати собі «Працюй!» – і внутрішнє світло вирівняє усе. До речі, один з героїв моєї книги робив саме так – отаман УГА Сень Горук у російському полоні…вчив мови. Бо казав, що страх здатен знищити інтелектуальний хребет людини», – каже письменниця.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!