Будинок у селі на Волині, в якому проживала Леся Українка, руйнується і потребує негайного ремонту

Наступного року в  лютому виповнюється 150 років від дня народження геніальної української поетки, письменниці, громадської діячки Лесі Українки. Проте чи до святкувань, якщо будинок у селі Колодяжному, де вона мешкала з родиною, руйнується? Хата була збудована 1900-го року, – розповіла Суспільному керівниця музею Ольга Бойко.

Будівля потребує ремонту. Штукатурка зовні та з середини хати осипається, дерев’яні стіни будівлі – оголені.

Колодяжненської сільської ради Віталій Кашик розповів, що громада готова профінансувати 10%: від запланованих робіт у музеї.

“Білий” будиночок батько Лесі Українки Петро Косач збудував для дочки 120 років тому. 1949-го будинок відновили, на території колишнього родинного обійстя заснували музей. “Якщо зовсім нічого не робити, то, я думаю, що ми втратимо такі пам’ятки національного значення як білий Лесин будиночок та батьківський сірий”, – каже директорка музею.

Два будинки потребують реставраційно-ремонтних робіт.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У музеї вже підготували проєктно-кошторисну документацію на 8 мільйонів. Ольга Бойко каже, що цих грошей на музей ні обласна влада, ні уряд не дає. Своїми силами, додає, здатні зробити лише косметичний ремонт. Грошей на нову систему опалення, говорить, не вистачить.

Заступник начальника обласного управління культури Валерій Дмитрук каже, що вартість реконструкції будиночків родини Косачів у Колодяжному оцінили в понад 10 мільйонів гривень. Рішення про виділення грошей приймає Уряд.

Зі слів керівниці музею, щороку подивитися на будинок Лесі Українки приїжджає до 25 тисяч відвідувачів. Через карантин музей не працював кілька місяців. Нині проводять індивідуальні екскурсії.