Budeme priatelia з братішкамі. Міністерство культури Словаччини скасувало заборону на співпрацю з рф та Білоруссю

Нова міністерка культури Словаччини Мартіна Шимковічова дозволила відомству співпрацю з росією та Білоруссю.

Про це пише словацьке видання Pravda з посиланням на документ розпорядження, який потрапив до редакції.

Через тиждень після початку повномасштабного вторгнення росії Міністерство культури Словаччини видало наказ, яким припинило будь-яке спілкування чи співпрацю з рф та Білоруссю.

Водночас відомство під керівництвом колишньої очільниці Наталії Міланової ніколи не перешкоджало виступам окремих російських артистів чи незалежних організацій, які однозначно висловлювалися проти війни в Україні та відкидали російську агресію.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Проте Pravda зазначає, що отримала у своє розпорядження рішення нової очільниці міністерства, датоване 12 січня. Ним скасовується наказ, виданий на початку російсько-української війни.

Заборона на зв’язки з росією та Білоруссю скасовується з 22 січня. Шимковічова через свого речника заявила журналістам: «У світі існують десятки військових конфліктів, і, на нашу думку, митці та культура не повинні платити за це».

БІЛЬШЕ ПРО ШИМКОВІЧОВУ

Перед тим як стати міністеркою культури в жовтні 2023 року, довгий час працювала на телебаченні.

Майже 18 років Шимковічова працювала на приватному телеканалі Markíza. Утім, компанія припинила з нею співпрацю після того, як вона поділилася в соцмережі постами, спрямованими проти біженців.

Після звільнення телеведуча стала помітним обличчям словацької дезінформаційної сцени, поширюючи гомофобні погляди, проросійську пропаганду та сприяючи антисистемним партіям.

У 2015 році політикиня стала обличчям INTV — конспірологічного телебачення без визнаного власника. Пізніше модерувала онлайн-канал Slovan разом із його засновником, ортопедом Петером Котларом. Обоє були обрані до парламенту від націонал-консервативної «Словацької національної партії». У парламенті партія має 10 представників.

Словацький таблоїд Plus 7 Dní писав, що Шимковічова в заяві про свою компетентність на посаду міністра культури припустилася 28 орфографічних помилок у 36 рядках. Політикиня нібито навіть неправильно написала назву партії, від якої балотувалася до парламенту. Найбільше помилок Шимковічова зробила в розставленні ком і вживанні великих літер, зазначало видання.

Водночас Шимковічова офіційно має ступінь доктора філософії в галузі лікувальної педагогіки, який захистила 2015 року в університеті Коменського у Братиславі. Це найбільший і найстаріший університет у країні серед тих, що зараз працюють.

hromadske.ua