Буданов: Росія готувала «розстрільні списки» із журналістів, вчителів та письменників

Росія готувала «розстрільні списки» у разі захоплення України. До цих списків увійшли вчителі, ветерани АТО, журналісти, священники, письменники та люди, які активно підтримував українську державність.

Як повідомляє detector.media, про це заявив керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов під час форуму «Геноцидні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни».

«До розстрільних списків мали увійти вчителі української мови, літератури, історії, ветерани АТО, журналісти, науковці, письменники, священники Православної церкви України та інших конфесій, які підтримували Україну, громадські й політичні діячі, очільники органів державної влади та самоврядування», — сказав Буданов.

На форумі Буданов також заявив, що російські окупанти отримували інструкції щодо розташування колективних могил. Це свідчить про системну підготовку масових злочинів. Він підкреслив, що жахливі звірства російських військ у Бучі, Ізюмі, Маріуполі та інших населених пунктах України були не хаотичними, а спланованими діями, що базувалися на доктринальних положеннях російської геноцидної політики.

«Ми бачили жахливі масові злочини проти українських громадян, факти яких стали відомі на весь світ. Звірства підрозділів ЗС РФ у Бородянці, Бучі, Гостомелі, Ізюмі, Маріуполі та багатьох інших населених пунктах України показали, що ці однакові та синхронні дії опирались на чіткі доктринальні положення російської геноцидальної політики влади та військового керівництва», ― підсумував Кирило Буданов.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Форум «Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни» відбувся 22 листопада 2024 року. Участь у роботі форуму взяли дослідники Голодомору, історики, представники громадськості, іноземні гості.

Нагадаємо, у Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів і митців.

Фото: ГУР МО.