«Будь я і нєгром прєклонних годов…» У мордорі хочуть визнати співвітчизниками всіх, хто володіє російською мовою

До нелегітимної російської Держдуми внесли проєкт закону, який передбачає визнання “співвітчизниками” всіх людей, які володіють російською мовою. Автором виступив депутат країни-агресорки від путінської партії “Єдина Росія” Костянтин Затулін.

Про це повідомляє ZN.UA. Як уточнило видання, у разі ухвалення такого “документу” у РФ з’являться псевдоюридичні аргументи для втручання у справи держав, які стали незалежними після розпаду Радянського Союзу.

У проєкті закону пропонується вважати “співвітчизниками” людей, а також їхніх нащадків, які живуть в інших державах і володіють російською мовою. Як додали журналісти, деякі формулювання у документі розмиті.

Наприклад, одне з положень законопроєкту говорить, що “співвітчизниками” можна визнати всіх, хто “історично проживає на території РФ, і тих, хто зробив вільний вибір на користь духовного, культурного та правового зв’язку з Росією”.

У пояснювальній записці зазначено, що володіння російською є “умовою відповідності конституційній вимозі до держави забезпечувати загальноросійську культурну ідентичність співвітчизників, які проживають за кордоном”.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

news.obozrevatel.com