Білий дім виробив рекомендації щодо захисту громадян від штучного інтелекту

Документ повинен запобігти шкідливому впливу новітніх технологій.

Адміністрація президента США запропонувала Білль про права у сфері штучного інтелекту (ШІ), який повинен захистити людей від можливих зловживань під час користування автоматизованими послугами в освітніх та медичних закладах, при працевлаштуванні тощо. Про це повідомляє Reuters.

У пропозиції Білого дому йдеться про те, що кожен в Америці повинен бути захищений від дискримінації через алгоритми, неправомірного збору даних та стеження. Вони також повинні мати право на повідомлення та пояснення щодо програм ШІ, з якими вони стикаються.

«Ці технології завдають реальної шкоди життю американців, шкоди, яка суперечить нашим основним демократичним цінностям, включаючи фундаментальне право на приватне життя, свободу від дискримінації та нашу базову гідність», — заявив представник Адміністрації президента.

«Білль про права» також вимагає від компаній, урядових установ та інших осіб, які застосовують штучний інтелект, проводити тестування та нагляд, а також оприлюднювати результати, щоб зацікавлені сторони могли з ними ознайомитися.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Документ необов’язковий для виконання, але Білий дім закликає розробників та користувачів програмного забезпечення зі штучним інтелектом добровільно дотримуватися цих порад, щоб запобігти зловживанням.

Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що бот став расистом і гомофобом після вивчення прикладів етичних суджень людей.

Фото: Tara Winstead/ Рexels

ms.detector.media