“Більше скидається на злого таксиста”: у The Guardian посміялися з промови Путіна про Захід

Британська газета The Guardian висміяла промову президента Росії Володимира Путіна про Захід під час церемонії визнання “незалежними” чотирьох областей України. У виданні заявили, що слова диктатора про “гріхи” Європи, нібито починаючи від дестабілізації Росії в 17 столітті і закінчуючи дозволом операції зі зміни статі, більше схожі на роздуми злого таксиста, ніж на президентський вислів.

Як йдеться у статті, це цілком гнівна та безладна промова. Автор пише, що Путін вкотре розпорошив патріотичний запал, над яким старанно працює кремлівська пропаганда.

“Сьогодні він ( Путін – Ред.) виступив із більш гнівним, але менш послідовним “викриттям” Заходу, показавши себе більше в ролі гнівного таксиста, ніж глави держави. “Вони не хочуть, щоб ми були вільними, вони хочуть, щоб ми були колонією; вони не хочуть рівноправного партнерства, вони хочуть вкрасти у нас…”, – казав він. Путін переключився з засудження “тоталітаризму, деспотизму та апартеїду” сьогоднішнього Заходу на історичне пограбування Індії, бомбардування Дрездена наприкінці Другої світової війни та зміну статі в Європі”, – пише ЗМІ.

“Промова Путіна є набором неймовірно безграмотних конспірологічних кліше, які 30 років тому можна було прочитати в маргінальних націонал-патріотичних газетах. Тепер це стало політикою колишньої наддержави, яка навіть за часів радянського керівництва не могла собі дозволити подібного дискурсу”, – цитує видання Андрія Колесникова із Фонду Карнегі за міжнародний світ.

Як відомо, про нібито бажання Заходу знищити Росію Путін говорив упродовж усього свого правління. Однак у The Guardian підкреслили, що інтенсивність і повторюваність, з якою він порушував цю тему під час “анексійної промови”, показали, що кривавий диктатор справді вірить у особисто вигадану нісенітницю.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Нагадаємо: 30 вересня Путін оголосив про анексію Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей України та висунув Києву ультиматум з вимогою “негайно припинити бойові дії та повернутися за стіл переговорів”.

Як повідомляв OBOZREVATEL, колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що Путіна під час оголошення анексії чергових територій України – це шахрайство і ганьба. За його словами, цивілізований світ не дозволить РФ колонізувати Україну і ніколи не визнає фейкові референдуми. Політик вкотре запевнив у підтримці українських захисників у війні проти окупантів.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден після заяв Путіна також заявив, що США допоможуть Україні повернути усі анексовані території.

war.obozrevatel.com