Бібліотека на Пріорці в Києві здобула нагороду на міжнародному конкурсі IFLA Green Library Award 2024

Київська бібліотека на Пріорці здобула друге місце на міжнародному конкурсі IFLA Green Library Award 2024 за проєкт «Екологічний простір «Зелена» бібліотека».

Про це повідомляє cs.detector.media.

Цього року на конкурс подали заявки 44 проєкти з усього світу. У категорії «Найкращий проєкт зеленої бібліотеки» Київська бібліотека змагалася з провідними бібліотеками Китаю, Туреччини, Словенії та Ірландії. Перше місце посіла бібліотека з Ірландії.

Проєкт «Екологічний простір «Зелена» бібліотека: у пошуках екогероїв та виходу з екологічної кризи» бібліотеки на Пріорці для дітей (Київ) отримав нагороду в номінації «Найкращий проєкт зеленої бібліотеки». Цей проєкт став важливим елементом виховання екологічної свідомості у молоді, зокрема завдяки створенню інтерактивних екопросторів та творчих ініціатив.

Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна», відзначила, що українські бібліотеки, зокрема через участь у міжнародних конкурсах, мають можливість доносити до світової спільноти інформацію про досягнення України та виклики, пов’язані з війною. Вона підкреслила, що наслідки російської агресії мають катастрофічний вплив на довкілля України, і про це важливо говорити на міжнародній арені.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Нагородження відбулося в Барселоні під час міжнародної конференції IFLA Culture Knowledge Community, яка проходила з 6 по 9 жовтня 2024 року. Завідуюча бібліотекою Ганна Кобець та Люсьєна Шум, директорка благодійного фонду «Бібліотечна країна», особисто взяли участь у церемонії нагородження.

Проєкт «Зелена» бібліотека зосереджується на екологічній освіті та залученні дітей до збереження довкілля. Серед основних напрямків роботи бібліотеки: дитячий екоклуб, що організовує регулярні зустрічі та практикуми з екологічної тематики, мистецький проєкт «Збережи життя», який через мистецтво демонструє проблеми довкілля, а також ініціатива «ДубкросінгUA» — спільний проєкт із сусідньою громадою для висадження дерев. Усі ці заходи спрямовані на формування екологічної культури та свідомості серед дітей та молоді.

Ганна Кобець зазначила, що успіх бібліотеки показав здатність українських закладів конкурувати на міжнародному рівні навіть у складних умовах. Вона підкреслила, що українські бібліотеки можуть стати сучасними багатофункціональними просторами, які відповідають потребам громад і сприяють формуванню екологічної свідомості.

Це вже дев’ятий конкурс IFLA Green Library Award, організований Міжнародною федерацією бібліотечних асоціацій та установ (IFLA). Він спрямований на популяризацію екологічних проєктів у бібліотеках, що мають вагомий вплив на громаду та навколишнє середовище.

Нагадаємо, UAnimals нагородили переможниць Всеукраїнської премії дитячої літератури «Гуманна книжка».