“Березовський275”. В Андріївській церкві вперше прозвучать віднайдені симфонії українського класика

Напередодні Нового року, 31 грудня, поціновувачів музики чекає унікальна подія – світова прем’єра концерту “Березовський275”, у якому прозвучать віднайдені симфонії класика української та європейської музики Максима Березовського. Ці музичні твори понад два століття вважались втраченими. Послухати концерт можна буде онлайн.

Як інформує bigkyiv.com.ua, про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко. Концерт відбудеться в Андріївській церкві до 275-річчя з дня народження генія українського бароко Максима Березовського.

Під час концерту прозвучать усі три симфонії композитора – до-мажорна, відома з 2016 року, і дві нові, які понад два сторіччя вважались втраченими, але були нещодавно віднайдені у Паризькому національному архіві.

Музичні твори маестро виконає Національний камерний ансамбль “Київські Солісти” під керівництвом Кирила Карабиця – одного з найвідоміших у світі українських майстрів, який і відшукав невідомі раніше симфонії.

Максим Березовський є класиком української та європейської музики, а його симфонія До мажор стала першою українською симфонією. До речі, її ноти зберігаються в архівах Ватикану”, – зауважив міністр.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За його словами, побачити концерт зможе кожен охочий завдяки онлайн- трансляції, яка розпочнеться о 18:00, 31 грудня на сторінці Кирила Карабиця у Facebook  та на Youtube-каналі Фонду пам’яті Володимира Горовиця.

Максим Березовський (1745-1777) – український композитор, диригент, співак. Класик європейської музики. Народився у Глухові на Сумщині в козацькій родині. Вищу освіту здобув у Києво-Могилянській академії, де почав писати власні твори. Через виняткові вокальні дані відряджений до Петербурга, де став солістом у Придворній співацькій капелі князя Петра Федоровича. Навчався в Італії у Болонській філармонічній академії, де брав уроки у відомого композитора та історика музики падре Джованні Батіста Мартіні. Автор духовних концертів, опер, хорових творів, інструментальної музики.

Нагадаємо, 12 грудня після реставрації відкрила свої двері Андріївська церква, але через пандемію відкриття проходило онлайн – концерт на честь відкриття “Бароко крізь часи” можна послухати у записі. 13 грудня у там відбулося перше богослужіння, а 15 грудня храм буде відкритий для загального відвідування. А поки погляньте фото, як виглядає храм всередині.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.