Барикади і хрест Юрка Гудзя

„Товаріщ Ґудзь, нє обпісивайтє журнали”, – благали житомирського поета й маляра бібліотечні працівники. Проте Юрко Ґудзь і не думав позбутися звички малювати й залишати помітки на берегах журналів, на обкладинках книжок. І, як часто буває, після загибелі автора записи набули справжньої цінності: їх дбайливо копіюють і включають до збірок.

У новій і направду довгоочікуваній книжці «Барикади на хресті», крім відзнятих записів поета, –  майже невідомі для широкого кола читачів романи «Не-ми», «Ісихія», поема «Барикади на хресті». Проте, на думку житомирського письменника Григорія Цимбалюка, ці твори варті серйозної уваги. Саме тому пан Григорій та інші сподвиж­ники-колеги Юрка Ґудзя взялись за підготовку текстів й ілюстрацій, а тернопільське видавництво «Джура» погодилося друкувати збірку за власні кошти.

Вперше книжка «Барикади на хресті» заявила про себе цьогоріч на Форумі видавців у Львові; більш урочиста презентація відбулася нещодавно в Житомирській обласній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича. Найближчим часом зі збіркою зазнайомлять у Рівному, Івано-Франківську, Стрию. За словами голови літературно-мистецької студії імені Михайла Клименка Світлани Штатської, Україна побачила далеко не всю літературну спадщину Юрка Ґудзя. Дещо із невиданого вже вдалося зібрати в архіві обласного літературного музею, окремі твори зберігаються у сестри Раїси, що наразі мешкає в Канаді, тож матеріалу на нову книгу вистачить. Особливо ретельно слід підійти до видання Ґудзевих щоденників, адже це не просто записи, а художні мінітвори.

Залишити коментар